BK MLADÁ BOLESLAV

Prvních deset minut paráda, pak zlom. Uspala nás vlastní přesilovka, hledá klíčový bod Matyáš Kantner

6. 10. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Boleslavská neporazitelnost na domácí půdě končí. Středočeši v osmé kole Tipsport extraligy nestačili na Karlovy Vary a těsně prohráli 0:1. „Výhra nám nebyla přána,“ hodnotí duel, ve kterém byli domácí střelecky aktivnější, Matyáš Kantner.

Mladá Boleslav v letošní sezoně poprvé prohrála na domácí půdě. „Začali jsme dobře, prvních deset minut jsme Vary tlačili. Paradoxně nás pak uspala naše přesilovka. Hra se pak otočila a my jsme nebyli schopní se do ní dostat zpátky,” mrzí prohra o gól Matyáše Kantnera.

Klíčová byla podle něj už první třetina. „Zlom nastal v desáté minutě, kdy jsme přestali dominovat. Nevytvářeli jsme si šance a hra z naši strany byla mdlá,” popisuje situaci boleslavský útočník.
Rozhodují branku vstřelil ve 35. minutě při hře čtyři na čtyři Dávid Gríger. „Gól Varů hru neovlivnil. Přestali jsme si vytvářet šance. Nehráli jsme, jak jsme chtěli. Výhra nám nebyla přána,” uznává hubené vítězství Západočechů Kantner.
Středočeši byli v zápase opět střelecký aktivnější než soupeř. Na bránu Karlových Varů vyslali 38 střel. „Střelecké statistiky jsme rozebírali po zápase s Vítkovicemi. V utkání s Kladnem se zlepšily. Teď nás bohužel znovu vychytali,” sděluje smutně boleslavský forvard.
„Ze zápasu si musíme odnést poučení do dalších utkání. Výkon nebyl ideální a těžko se hodnotí,” uzavírá Kantner.

Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím YouTube: