BK MLADÁ BOLESLAV

6. třída porazila Liberec 12:10

3. 10. 2022
Autor: Milan Lofaj
M l. B o l. – Den po vyhraném zápasu extraligového áčka nad Bílými Tygry z Liberce zavítalo 4. kolo hokejové ligy 6. tříd 28.10.2022 do města pod Ještědem.

Úvodní buly bylo vhozeno 30 minut před polednem a zápas začal náporem domácího týmu. Celou minutu se hrálo v obranné třetině bruslařů a několikrát to vypadalo, že puk skončil v brance hostujícího týmu.

Po první minutě ale přišla pro liberecké hráče ledová sprcha. Hned z prvního útoku hostů domácí brankář neudržel puk a ten mu projel do branky - 0:1 pro hosty z Mladé Boleslavi. Ve 4. minutě celá hala ztichla. Ve středovém kruhu se totiž velmi tvrdě srazili hráči Liberce a Mladé Boleslavi a liberecká dvaadvacítka zůstala nehnutě ležet na ledě. Po zásahu záchranářů se po chvíli zvedl a odjel za potlesku diváků i všech hráčů na střídačku a po krátkém ošetření pokračoval v zápase.

Rozhodčí pak jakýkoliv náznak faulu trestali a tak jsme během 1. třetiny viděli celkem pět samostatných nájezdů z toho čtyři neúspěšné na straně Bílých Tygrů a jeden úspěšný na straně BK Mladá Boleslav. Hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou a diváci viděli spoustu pěkných akcí i zásahů brankářů na obou stranách. Branky padaly i nadále. Vícekrát ale lovili puk ze sítě hráči Liberce a 1. třetina skončila příznivě pro hráče BK Mladá Boleslav, kteří vedli 2:7

Druhá třetina začala opět náporem Bílých Tygrů. Liberečtí hráči se snažili, útočili, stříleli na bránu, ale gól nedali a hráči BK Mladá Boleslav trestali. V čase 28:11 svítilo na ukazateli skóre 2:9. Do poloviny zápasu byli hráči BK Mladá Boleslav potrestáni ještě třemi samostatnými nájezdy. Z nich Bílí Tygři přidali pouze jeden gól a mladoboleslavský gólman v polovině zápasu předával ochranu svatyně druhému brankáři se skóre 3:9 a s bilancí sedmi nájezdů, z toho v šesti případech byl úspěšný boleslavský brankář a jednou hráč Liberce.

Po polovině zápasu hráči BK polevili v úsilí a šelma z Liberce ucítila příležitost a vystrčila drápy. Do konce druhé třetiny dovolili hráčům BK vstřelit již jen jeden gól a sami se radovali čtyřikrát. Do šaten se po druhé třetině šlo za stavu 7:11 pro BK.

Třetí třetina byla snahou o dorovnání skóre ze strany Liberce. Padlo v ní nejméně gólů, ale nic to neubralo na snaze všech hráčů. Naopak, diváci potleskem dokázali ocenit pěkný hokej s rychlými, pohlednými akcemi a skvělými zákroky brankářů.

Boleslav sice dokázala zvýšit vedení na 7:12, ale Liberec přidal tři přesné zásahy a za stavu 10:12 zkusil zhruba 1,5 minutovou hru bez brankáře. Ve hře bez brankáře už žádný gól nepadl a BK Mladá Boleslav slavila na ledě soupeře vítězství 10:12.

BK Mladá Boleslav: Mensator (Náhoda)- Souček, Poláček, Šourek, Dvořák - Lofaj, Skořepa, Hlinský, Schwarz, Svačina D.,Svačina R., Svoboda, Koza, Havlík