BK MLADÁ BOLESLAV

Vítězství v derby? Za dva body jsme rádi, ale nebylo to ono, přiznává Tomáš Fořt

27. 9. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Středočeši mají na kontě třetí výhru v řadě. Na vítězství v derby měl velký podíl Tomáš Fořt, jenž zařídil vyrovnání na začátku závěrečné dvacetiminutovky. „Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že vyrovnáme a pak přidáme druhý,“ říká Fořt. Rozhodující branka nakonec padla v nastaveném čase po přesně střele Davida Šťastného. Bruslařský klub tak porazil Liberec 2:1 po prodloužení a slaví dva body.

Skóre se poprvé změnilo až těsně před polovinou zápasu, kdy se prosadil liberecký Adam Najman. Středočechům se nakonec podařilo v prodloužení zápas otočit ve svůj prospěch.„Za výhru jsme rádi, ale výkon nebyl takový, jaký jsme si představovali. Liberec měl pasáže, kdy nás zatlačil. Dva body jsou vybojované. Musíme náš výkon do příště zlepšit,“ hlásí Tomáš Fořt po výhře 2:1 v nastavené pětiminutovce.

On se podílel na vyrovnávací brance Mladé Boleslavi. „Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že vyrovnáme a pak přidáme druhý,“ zmiňuje 30letý útočník.

Bruslaři oba góly střelili v početní výhodě. „S přesilovkami jsme si pomohli. Při hře pět na pět jsme neměli pořádnou šanci. My útočníci jsme se nedokázali pořádně prosadit,“ přiznává Fořt.

Jak se mu líbila zápasová kulisa? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím videa: