BK MLADÁ BOLESLAV

Kabina má skvělou atmosféru, věřím že sezona bude úspěšná, říká stálice týmu Pavel Kousal

21. 9. 2022
Autor: Tereza Trčková
M l. B o l. – I když je mu teprve 23 let, patří útočník Pavel Kousal ke kmenovým hráčům Bruslařského klubu. V boleslavském dresu zahájil už šestou sezonu a věří, že i jeho výkony přispějí k úspěchům klubu. Pro O2 TV se rozpovídal nejen o minulé sezoně, ale i o změnách v týmu a jeho cílech.

Jak hodnotíte minulou sezónu, která byla dost turbulentní?

Začátek sezony nám vyšel skvěle, nedokážu říct, co se v průběhu základní části změnilo, ale najednou jsme začali prohrávat a na kabině to bylo znát. Udrželi jsme ale play off a v tom přišel další zvrat a dokázali jsme dojít až do semifinále. Samozřejmě jsme směřovali výš, ale po základní části to považuji za úspěch.

Co si z této sezony odnášíte za zkušenosti do příštích ročníků?

Myslím, že je důležité, aby i v těžkých chvílích každý v týmu makal a plnil stanovený systém. Pak už jen stačí mít trochu štěstí a věřit, že se situace otočí v prospěch klubu.

Jak se na kabině podepsal odchod kapitána Martina Ševce?

Je to znatelná ztráta. Martin bude celému týmu chybět, hlavně v play off. Je vůdčí osobností a ve vyřazovací části celý tým vedl. Měl velmi úspěšnou kariéru, za což podle mě může právě i jeho osobnost, která dokáže tým strhnout k vítězství.

Bruslařský tým převzal nový trenér Ladislav Čihák, myslíte, že se mu povede navázat na Radima Rulíka?

Oba koučové mají podobný styl. Chtějí, aby byl tým připravený na sezónu nejlépe ze všech klubů. Což je znát i na trénincích, které jsou náročné. Po každém hráči požadují, aby jel každé cvičení z tréninku naplno. V tomhle se tedy pro nás nic moc nezměnilo. Samozřejmě mají své odlišnosti např. v taktice, ty bych si samozřejmě chtěl nechat pro sebe.

Jaký máte pocit z týmu, který prošel výraznou obměnou?

Přišli nám noví útočníci, kteří se už usazují v prvních lajnách a věřím, že týmu hodně pomůžou. Mně osobně se všechny příchody velmi líbí a věřím, že tento ročník bude úspěšný.

Do týmu přišel i obránce David Štich, věříte, že díky němu bude mít Boleslav větší respekt?

Spíš si myslím, že respekt budou mít všichni hlavně z něho (směje se).


Jak hodnotíte spolupráci s Ondrou Najmanem, se kterým jste už mnoho let v jedné formaci? Rozumíte si i mimo led?

S Najmim se známe hodně dlouho, s tím si hodně rozumíme na ledě i mimo něj. Vždy si navzájem pomůžeme. V Boleslavi si ale rozumíme všichni mimo led, kabina má skvělou atmosféru.

V Boleslavi jste již několikátou sezónu, pomáháte mladým hráčům s adaptací?

Určitě ano, mladí kluci se často před staršími hráči styděli (směje se), takže se hodně baví právě s námi, mladšími. Snažíme se radit, co mají kluci dělat jinak, aby byli v extralize úspěšní, přeci jen je to z juniorské ligy velký skok a potřebují to od někoho slyšet.

Jak vnímáte nového kapitána týmu, kterým byl zvolen Jan Stránský?

Podle mě je stále stejný. V kabině byl a je jedním z lídrů, zkušeností má hodně. Věřím, že to je správná volba.

Kam směřuje tým cíl v té sezoně?

Jednoznačně chceme být v play off, ideálně do něj projít přímo, bez absolvování předkola. A pak půjdeme krok po kroku dál.

A Váš osobní cíl, usadil byste se rád v národním týmu?

Být ještě lepší než loni. Když se posunu výkonnostně a bodově, mohla by přijít odměna např. v rámci nároďáků. To ale nechávám na trenérech.

Děkujeme za rozhovor a do nové sezony přejeme mnoho úspěchů.