BK MLADÁ BOLESLAV

Na druhé kolo jedou Bruslaři do Olomouce. Navážou na úvodní výhru?

17. 9. 2022
Autor: Lukáš Chuchválek
M l. B o l. – Extraligový kolotoč se již rozjel a Bruslaři mají před sebou druhé kolo, v němž zamíří na led HC Olomouc. Oba týmy vstoupily do nového ligového ročníku výhrou, ale jen jeden bude moci na ni navázat dalším vítězstvím. Měření sil proběhne v neděli 18. září od 17:00 na olomouckém zimním stadionu. Zápas jistě bude napínavý a pro pár jmen u soupeře i pikantní, neboť se v průběhu léta na straně Hanáků objevilo několik v Boleslavi známých tváří.

Bruslaři smetli Spartu, Olomouc přetlačila Plzeň

Hned na začátek se podíváme na počínání obou soupeřů v 1. kole, kdy oba celky předvedly střeleckou převahu nad svými soupeři.

Boleslav zahájila svůj zápas s pražským "S" výborně a brzy si vybudovala dvojbrankové vedení. Pražanům se povedlo pouze snižovat na rozdíl jediné branky a domácí celek si nakonec ve 3. třetině vrátil dvojbrankové vedení na stav 4:2, jež vydrželo až do konce. O první dva góly se přesnými trefami postaraly letní posily. Nejprve Matěj Stříteský, pak exsparťan Tomáš Šmerha. Další gól přidali Tomáš Fořt a skóre uzavřel Jan Stránský, jenž se v sezóně skvěle gólem uvedl ve své nové kapitánské funkci. Sparta snížila dvakrát, a to zásluhou Romana Horáka a Davida Vitoucha.

Trenér Ladislav Čihák byl po zápase spokojený s předvedeným výkonem i výsledkem: „Celkově jsme 60 minut hráli podle plánu, který jsme si před zápasem určili. Kluci to odbojovali a šli si za vítězstvím.“ Nehodlá však usnout na vavřínech a ještě v pozápasovém rozhovoru slíbil, že tým udělá maximum, aby uspěl i v Olomouci.

Hanáci to měli v 1. kole o něco těžší, neboť jejich první soupeř Plzeň od první třetiny vedl 1:0, a tak museli dotahovat. Střeleckou aktivitou srovnatelnou s tou, jakou Boleslav předvedla proti Spartě, se Olomouc vrátila zpět a v druhé části srovnala díky Jakubovi Navrátilovi, jenž díky šťastnému odrazu dostal možnost uklidit do prázdné branky. Třetí třetina byla kdo s koho a šťastnější byla Olomouc, když šest minut před koncem rozhodl (s posvěcením videorozhodčího) Jan Káňa. Moravanům se vyplatilo pokračovat ve střelecké aktivitě a čekat na příležitosti, jejichž potřebný počet nakonec přišel. Jejich obvyklá houževnatost jistě bude znát i v zápase s našimi Bruslaři.

Olomoucký trenér Jan Tomajko byl též spokojený za předvedený výkon: „Plzeň je tým, který výborně bruslí, je silná v soubojích, avšak my jsme se na to připravili. Už v první třetině jsme začali výborně, přenesli jsme si lepší výkony z přípravy, měli jsme tlak, ale paradoxně jsme dostali gól z protiútoku. Následně jsme šťastně srovnali skóre a ve třetí třetině jsme protrhli střeleckou smůlu, protože šancí jsme dnes měli hodně.“

Kádr Hanáků doznal jen málo změn

Pouze pět hráčů v poli přišlo respektive odešlo, v drtivé většině se změny týkaly útočníků. Do NHL odešel jeden z klíčových hráčů David Krejčí, jenž podepsal novou smlouvu s Boston Bruins. Další útočník Petr Kolouch šel zkusit štěstí do rakouské soutěže ICEHL a upsal se týmu Graz99ers. Vojtěch Tomeček odešel do Českých Budějovic a dva hráči (Peter Lichanec, Vilém Burian) se přesunuli do 1. ligy do Vsetína respektive do Prostějova.

Místo nich přišli čtyři noví útočníci a jeden obránce. Tím je Lukáš Mareš, jenž přišel z Dukly Jihlava. Z téhož klubu zamířil na Hanou i útočník Matouš Menšík. Z Pardubic sehnali Lukáše Anděla a z Plzně a Hradce Králové přivedli staré známé boleslavské tváře Pavla Musila a Jakuba Orsavu. Změny v kádru tedy byly skutečně jen kosmetické, pouze mírně byla posílena defenzíva. Když už byla řeč o starých známých, tak jednoho Olomoučtí přivedli na post asistenta trenéra: Borise Žabku, jenž v Boleslavi strávil několikaletý závěr své kariéry jako hráč a několikaletý počátek své trenérské kariéry.

Na předsezónní tiskové konferenci Olomouc vyhlásila, že jejich cílem je dostat se do předkola play-off. Chtějí se hlavně zlepšit v koncovce, neboť v uplynulé sezóně pravidelně skórovala pouze jediná lajna. Navíc jim odešel nejlepší hráč David Krejčí. Snažit se budou muset jiní a tlak na to bude zřejmě kladen více na nové posily.

Sestavy z posledního utkání:

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek (C), Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – Káňa (A), Menšík, Orsava – Klimek, Nahodil, Musil – Kunc, Knotek (A), Bambula – Olesz, Navrátil, Kucsera.

BK Mladá Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Šmerha, Lantoši, Šťastný – Åberg, O. Najman (A), P. Kousal – Lunter, Fořt, J. Stránský (C) – M. Beránek, Bičevskis, Eberle.

×
Dnes v 16:00 | JUN
BK Mladá Boleslav
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 12:00 | DOR
HC Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | MUB
BK Mladá Boleslav
HC Žabonosy