BK MLADÁ BOLESLAV

Věříme, že jsme poskládali silný kádr, zaznělo na tiskové konferenci klubu

12. 9. 2022
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Stejně jako v minulých letech Bruslaři před startem sezony pořádali tiskovou konferenci, která proběhla v pondělí 12. září. V pivovaru eMBe se před zraky novinářů ukázali generální manažer týmu Mgr. Jan Tůma, sportovní ředitel Radim Vrbata, trenér A mužstva Ladislav Čihák, kapitán týmu Jan Stránský a v neposlední řadě také útočníci Ondřej Najman a Róbert Lantoši. Stejně jako fanoušci i oni vyhlížejí novou sezonu a zároveň se zmiňují o změnách v kádru či letní přípravě. Shodují se, že důležitý bude start do ročníku. Ten na Bruslaře čeká už v pátek 16. září, kdy do ŠKOENERGO Arény přijede ambiciózní Sparta Praha.

Ke slovu se jako první dostal generální manažer klubu Jan Tůma, jehož čeká jedenáctá sezóna ve vedení Bruslařského klubu. "Popravdě to ani nepočítám a těším se na ni stejně jako na ty minulé," říká. "Doba však není jednoduchá, pociťujeme to i ve sportu. Nikdo neví, co nás letos čeká a jaký bude vývoj," hodnotí Tůma ekonomickou situaci. Zároveň také oceňuje podporu od vlastníků klubu. "Děkujeme sponzorům, hodně za námi stojí i majitel pan Plachý," dodává.

"Nová sezona bude jistě vyrovnaná," hodnotí extraligovou konkurenci sportovní ředitel Radim Vrbata. Je spokojen se současným kádrem, který se formoval v průběhu letní přestávky. "Věřím, že jsme tým seskládali dobře a hráči znají své role. Máme natrénováno a teď už to musíme jen prodat," říká Vrbata, jenž také dodává, že kádr by měl být dostatečně silný. Bruslaři budou však nadále mapovat hráčský trh pro případné posílení kádru, na kterém lze pracovat až do 30. ledna. "Samozřejmě, že se soupiska uzavírá až na konci ledna, takže my budeme mít oči otevřené a v případě potřeby budeme reagovat," dodává Vrbata.

Hlavní trenér Ladislav Čihák se vrátil ke svým začátkům v novém klubu, kam zamířil z Hradce Králové. "S adaptací v novém klubu nebyl jediný problém. V květnu a červnu jsem se rozkoukával, byla letní příprava," říká. Její průběh přitom hodnotí pozitivně. Stejně jako Vrbata věří v sílu stávajícího mužstva. "Kádr je složen dobře, v trénincích žádné problémy nebyly a když už ano, vyříkali jsme si to." Zároveň s úsměvem "varuje" své hráče, kteří podle něj ještě neměli šanci poznat jeho emotivní vystupování. "Kluci zatím nepocítili moji pověst emotivního trenéra. Jediná cesta je vítězství, někdy je trnitá, ale bez toho to nejde," hlásí Čihák.

Slovo poté dostal kapitán Jan Stránský, který chce navázat na svého předchůdce Martina Ševce a ví, že to s sebou přináší i nové povinnosti. "Moje role se změnila, čeká mě odpovědnost za chod kabiny, více komunikace a to i s rozhodčími. Doufám, že obstojím," hlásí Stránský. Také on už nedočkavě vyhlíží novou sezonu a jako lodivod týmu hodnotí nové akvizice: "Nově příchozí hráči do týmu zapadli a nevypadají špatně. Myslím, že to klape. Uvidíme jak v pátek nastartujeme sezonu." Vousatý forvard se shoduje s mladoboleslavským koučem Čihákem, když říká, že cesta za úspěchem může být trnitá.

Na svého kapitána navázal útočník Ondřej Najman, jenž bude letos premiérově na svém dresu s šestačtyřicítkou nosit také áčko. "Pro mě se tím nic nemění, budu se snažit podávat kvalitní výkony a pomáhat tak týmu. Samozřejmě ale budu pomáhat i kapitánovi." Stejně jako v posledních letech doufá v další herní posun ve hře celého týmu, ale i u sebe sama. "Nechci nic šidit, budu nadále makat co nejvíc a posouvat se dál," hlásí Najman.

Na závěr dostala prostor jedna z nejnovějších posil Bruslařského klubu, kterou si jeho sportovní činovníci vyhlédli v nejvyšší švédské soutěži. Slovenský útočník Róbert Lantoši přiznal, že mu jeho krajané Adam Jánošík a Mário Lunter aklimatizaci v týmu usnadnili. "Velmi mi pomohli kluci ze Slovenska, díky nim byl přechod sem jednodušší. Trávíme spolu i spousta času," řekl rodák z Prievidze. "Od angažmá čekám, že budeme vyhrávat. Moc se na novou sezonu těším," říká Lantoši závěrem.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)