BK MLADÁ BOLESLAV

David Šťastný: Diváci? Na přípravu nadstandard, snad budeme fanouškům dělat radost

17. 8. 2022
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Letní derby s Libercem přitáhlo – na přípravný zápas – rozhodně nadstandardní návštěvu ŠKOENERGO Arény. Diváci v konečné podobě sledovali vítězství Bruslařů 3:1, skóre zápasu otevíral David Šťastný, který utvořil útočnou formaci s Ondřejem Najmanem a Pavlem Kousalem. Jak se mu vedle nich hrálo a jestli by to mohlo být trvalejšího rázu, zjistíte mimo jiné v našem videorozhovoru.

"Byl to pro mě první letošní zápas, takže samozřejmě trochu těžký. Ale vyhrálo se, což mi udělalo radost," prohlásil k utkání s libereckými Tygry David Šťastný, který před týdnem v zápase se Slavií ještě nenastoupil. "Byly tam dobré momenty, samozřejmě taky špatné momenty, ale na tom ještě máme čas pracovat," dodal. Na dotaz k fyzickém aspektu hry s úsměvem řekl: "Nohy samozřejmě člověk trochu tahá, ale myslím, že všichni už jsme měli především velkou chuť zase hrát."

Ve ŠKOENERGO Aréně v úterý panovalo 27 stupňů. Pokud někdo z fanoušků na zápas přišel v obavě, že mu bude chladno, bál se zbytečně. Bylo na ledě lépe než na tribunách? "Upřímně řečeno je to hrozný," hlásil Šťastný se smíchem. "Seděl jsem na tribuně minulý týden, při zápase se Slavií, a říkal jsem si, jak je asi klukům dole. Tentokrát jsem to pocítil na vlastní kůži a je tu opravdu vedro. Podle mě vypotíme tak tři kila za zápas," uvažoval nahlas.

Šťastný zápas odehrál ve formaci s Najmanem a Kousalem, kam trenéři po odchodu Oscara Flynna jistě nyní hledají "toho pravého". Bude jím právě hráč s číslem 29? "To nevím, to bude asi otázka na trenéry. Mně se s nimi hrálo dobře," prohlásil David Šťastný s úsměvem. "Jsou to hokejoví kluci, kteří vidí, kteří o sobě ví, a se kterými hrát je doslova radost."

A co říkal David Šťastný na diváckou kulisu v průběhu derby s Libercem?