BK MLADÁ BOLESLAV

Stále se můžu posunout. Změny? Nové impulsy jsou potřeba, ví Pavel Kousal

1. 8. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Příprava na ledě je už v plném proudu a čas do startu nové sezony se krátí. Pro Pavla Kousala (na snímku vlevo s Radkem Jeřábkem) v září začne šestý ročník u boleslavského A týmu. Jak třiadvacetiletý útočník strávil dovolenou a co říká na změny v týmu se dočtete v rozhovoru.

Pavle, máte za sebou první tréninky na ledě. Jak se cítíte?

Byl jsem se třikrát sklouznout v rámci dobrovolných tréninků, takže se cítím dobře. Akorát mě trochu od úterý tahá rameno a dělá mi problém vystřelit. Jsem z toho smutný, ale snad bude brzy dobré.

Jak jste strávil volno?

Nejprve jsme byli na dovolené se spoluhráči, pak jsem byl s přítelkyní v Řecku. Odpočinul jsem si a teď už hurá do práce.

Chybělo vám už hokejové prostředí?

Myslím si, že měsíc je tak ideální doba na odpočinek od hokeje, nebýt na ledě, tři týdny nechodit do posilovny. Ale jak jsme na režim zvyklí, tak nám pak chybí. Po měsíci už chce každý být zpět v kabině a pokecat s kluky.

V uplynulé sezoně jste byl nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi. Už víte, jaká bude vaše role?

Zatím jsme s trenéry o roli nemluvili, čeká nás to v průběhu týdne. Když budu zastávat roli jako minulý rok, nebo o trochu větší, bude to pro mě ideální. S body, které jsem měl tady, bych v některých týmech nebyl ani v polovině. (smích) Třeba se mi podaří se ještě zlepšit, pořád na sobě cítím, že se můžu posunout. Doufám, že budu ještě přínosnější.

Kádr prošel značnou obměnou, vy se nyní stáváte „služebně nejstarším“. Jak na vás nový tým zatím působí?

Je občas potřeba přinést nový impuls a věřím, že hráči, kteří přišli, budou týmu prospěšní. Šticháčka (David Štich, pozn. redakce) jsem už tady zažil. Robert s Pontusem jsou kvalitní hráči a budou velkým přínosem. Divím se, že mě ještě nevyměnili, když jsem tu služebně nejstarší. (smích)

Jaké přišly změny s novým trenérem?

Všichni trenéři chtěli, abychom jeli naplno. „Max tempo“, jak říkal pan Rulík. Cvičení jsou teď jiná, některá opakujeme vícekrát. Jinak je to více méně stejné. Budou se dělat hlavně systémové věci, nejde moc co měnit.

Jaké máte týmové ambice?

Všichni víme, kam bychom chtěli jít, ale nebudu to radši vůbec říkat. V základní části nám to minule moc nešlo, nejlepší by bylo, kdybychom hráli čtvrtfinále rovnou. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.