BK MLADÁ BOLESLAV

Mladí Bruslaři slaví postup na Mistrovství České republiky starších žáků

6. 4. 2022
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l. – Po dvou dlouhých letech bez řádného završení soutěže starších žáků se opět koná Mistrovství České republiky. A my máme velkou radost, že během sezóny uspěli i zástupci z řad Bruslařů, kteří se na něm představí. Turnaj se koná o velikonocích, od čtvrtka 14. 4. – 18. 4. 2022 v Ostravě-Porubě. Bližší informace k turnaji a současně také rozhovor s trenérem starších žáků, Lukášem Zörklerem, vám přinášíme v následujícím článku.

Mistrovství České republiky starších žáků

Termín: čtvrtek 14. 4. 2022 – pondělí 18. 4. 2022
Místo turnaje: RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba

Účastníci turnaje:

Vítězové ze skupiny A:
HC Slavia Praha
HC Škoda Plzeň

Vítězové ze skupiny B:
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav

Vítězové ze skupiny C:
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec

Systém turnaje: Hraje se systémem každý s každým. Rozlosování turnaje bude jasné až po odehrání všech zápasů v základních skupinách, tedy nejdříve ve čtvrtek 9.4.2022, kdy se odehraje zápas mezi BK Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec, ve kterém se rozhodne o umístění ve skupině B. O konečném rozlosování vás budeme informovat.


Pane trenére, vaši svěřenci z řad žáků 9. tříd BK Mladá Boleslav postoupili na Mistrovství České republiky – jak to zní? A jaký je to pro tým úspěch?

Zní to fantasticky a úspěch to určitě je. Už jsme jednou tenhle turnaj zažili, před třemi roky (byli to hráči ročníku 2005). A troufám si říct, že kdyby nepřišel covid, tak tam nyní jedeme už počtvrté za sebou. Což také ukazuje, že jsme s v Boleslavi vydali s mládeží správným směrem.

Mohl byste fanouškům klubu, kteří třeba příliš mládežnické soutěže nesledují, nějak přiblížit, co je to vlastně za turnaj?

Je to Mistrovství České republiky, které hrají nejstarší ročníky z řad těch nejstarších žáků. Je to pro ně vlastně takové vyvrcholení mládežnické kategorie. Příští rok už přecházejí do kategorie dorostu.

Kolik týmů z celé ČR se na takový turnaj kvalifikuje a jakým systémem se turnaj/mistrovství hraje?

Na turnaj se kvalifikuje šest týmů. Do letošního ročníku soutěže 9. tříd zasáhlo 54 týmů a pouze šest z nich si zahraje na závěrečném mistrovství. Nyní už víme, že jsme se kvalifikovali my, Liberec, Slavie, Plzeň, Třinec a Brno. Turnaj se hraje systémem každý s každým.

Jelikož už známe finální složení turnaje, jací to jsou soupeři? Vypíchl byste někoho?

Za favority turnaje považuji Liberec a Slavii. Ale ten turnaj bude i tak strašně vyrovnaný a náročný. Každý odehraje pět zápasů v pěti dnech. Takže se může stát cokoliv a každý může porazit každého. Dovolím si tvrdit, že i vítěz toho turnaje jednou prohraje.

Jakou máte proti konkurenci z ČR šanci?

To si vůbec nedovoluji tvrdit. Jak už jsem řekl, bude to strašně vyrovnané a budou rozhodovat drobnosti a maličkosti. Také bude hodně záležet na momentální formě.

Zpět k našemu týmu – jakou jste měli sezónu? Dle výsledků máte na kontě 25 výher a jen 4 prohry. To je krásný výsledek!

Sezona byla dobrá, až mě samotného to trošku překvapilo. Z těch čtyř proher jsme třikrát prohráli právě s Libercem, takže je na čase to prolomit. A kde jinde, než na mistrovství. (úsměv)

Jaká parta mladých lidí se v tomto týmu sešla a kolik hráčů máte k dispozici?

K dispozici máme momentálně 16 hráčů ročníku 2007 a dva gólmany. Turnaj je dlouhý a náročný, tak tým na turnaj doplníme ještě o dva mladší kluky ročníku 2008, kteří za nás už občas nastupovali i v sezóně.

Parta je to skvělá. A musím říct, že i se soupeři. Přípravu na sezónu jsme začínali v létě společným soustředěním s Libercem. A spolu budeme tu sezónu i končit na mistrovství, což je fantastické. Kluci se na soustředění hodně skamarádili. Navíc kluci vzájemně navštěvovali i soupeřovy zápasy, když zrovna nehráli. Kluci z Liberce to měli stejně, také se na nás byli občas podívat.

Jaké je odhodlání a motivace v týmu před tímto důležitým turnajem?

Odhodlání kluků je obrovské a strašně moc se na ten turnaj těší. No a motivace je ta největší – přivézt medaili.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!