BK MLADÁ BOLESLAV

Semifinále v Mladé Boleslavi: Podaří se Bruslařům vyrovnat sérii?

6. 4. 2022
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Semifinálová série se z dalekého Třince přesouvá do Mladé Boleslavi, konkrétně ve čtvrtek 7. a v pátek 8. dubna čekají Bruslaře dva domácí souboje právě s Oceláři. Ti momentálně v sérii vedou 2:0 a pokud chtějí Středočeši semifinále ještě zdramatizovat, bude potřeba zabrat. Přijďte je v tom podpořit!

První zápas rozhodlo posledních dvacet minut

Po úspěšném vyřazení Hradce Králové ve čtvrtfinále a týdenní přestávce se Bruslaři vrátili zpět do zápasového rytmu. Ve vyrovnaném prvním semifinálovém utkání s třineckými Oceláři se na první branku čekalo až do závěru druhé třetiny, kdy se prosadil domácí Michal Kovařčík. Středočeši v závěrečné periodě ukázali sílu, ale na Slezany to nakonec nestačilo. Mladá Boleslav tak prohrála 0:3, první bod v sérii bral domácí Třinec. „Utkání bylo hratelné. Bez gólu se ale vyhrát nedá. Nebyli jsme horším týmem, ale musíme se více tlačit do brány,“ hodnotil porážku David Šťastný.

Druhý zápas byl na góly skoupý, rozhodly až nájezdy

Oceláři převzali otěže zápasu už v první třetině, ve které Bruslaře výrazně přestříleli. Do kabin se ale po dvaceti minutách odcházelo za bezbrankového skóre. A to nezměnila ani druhá třetina. S postupujícím časem bylo jasné, že rozhodne i každá maličkost, tedy hra od obou celků nebyla nikterak bláznivá, ale hrálo se ze zabezpečené obrany. Vypjaté utkání nakonec došlo až do prodloužení, resp. do nájezdů. V nich rozhodl Vladimír Svačina. Bruslaři se proti Kacetlovi tak nadále trápí. Za 140 minut semifinále ho ani jednou během hry nedokázali prostřelit. Přemožitelem se stal až v jediném nájezdu Pavel Kousal. „Když nedáme sedm třetin gól, není to dobrý. Musíme hrát tak, abychom dávali góly. Nájezdy už jsou kdo s koho,” hodnotil vyrovnané utkání.

Sestavy z posledního zápasu

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman – Kotala, Bičevskis, Šťastný – Eberle, Najman, Kousal – Lunter, Fořt, Kelemen – Raška, Knotek, Stránský (A)

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zahradníček, Adámek – Daňo, Vrána (C), Růžička (A) – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Dravecký (A)

Informace ke vstupenkám

Vstupenky na obě utkání jsou stále v prodeji – veškeré informace najdete zde.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)