BK MLADÁ BOLESLAV

Sedm třetin bez gólu není dobré, ví Pavel Kousal. Nájezd měl v hlavě

4. 4. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
T ř i n e c – Vyrovnanější utkání už to ani být nemohlo. Druhý semifinálový duel mezi Třincem a Mladou Boleslaví skončil po základní hrací době a dvacetiminutovém prodloužení bez branek. O cenném bodu do série rozhodovaly až nájezdy, které po šestém sérii ovládli domácí Oceláři. Jediným úspěšným střelcem Bruslařů se stal Pavel Kousal, který ve třetí sérii loterie překonal Kacetla.

Bruslaři se proti Kacetlovi nadále trápí. Za 140 minut semifinále ho ani jednou během hry nedokázali prostřelit. Přemožitelem se stal až v nájezdech Pavel Kousal. „Trošku jsem to měl v hlavě. Udělal jsem to i minulý zápas. Myslel jsem si, že to budou mít přečtené, tak jsem do poslední chvíle čekal, kde bude místo. Nic jsem tam neviděl, tak jsem to zkusil a udělal to znovu,“ těší Kousala povedený nájezd.

V šesté sérii nájezdů dostal možnost znovu, tam už to ale boleslavskému útočníkovi nesedlo. „Chtěl jsem to vystřelit nad lapačku. Trefil jsem ho pouze do ramene a bohužel se odrazilo vedle brány,“ popisuje.

Porážka 0:1 po nájezdech je pro Středočechy o to smutnější. „Když nedáme sedm třetin gól, není to dobrý. Musíme hrát tak, abychom dávali góly. Nájezdy už jsou kdo s koho,” hodnotí vyrovnané utkání

Mezi oběma duely vnímá i drobné rozdíly. „Pohlídali jsme si situace, ze kterých v předešlém zápasu padaly góly. Přijde mi to jinak stejné. Je potřeba něco změnit, abychom vyhráli zápas,“ říká Kousal.

Co je podle něj potřeba změnit? A co vzkazuje Pavel Kousal fanouškům? Celý rozhovor si můžete pustit na tomto odkazu: