BK MLADÁ BOLESLAV

Musíme se více tlačit do brány, velí po porážce David Šťastný

3. 4. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
T ř i n e c – Na čtyřzápasovou šňůru výher ze čtvrtfinále Bruslaři nenavázali. V prvním semifinále sehráli vyrovnanou partii, ale nakonec Ocelářům podlehli 0:3. „Bez gólu se vyhrát nedá. Musíme více tlačit do brány,“ ví boleslavský útočník David Šťastný.

Středočeši odehráli dobrou úvodní část, v prostřední periodě se Třinec zvedl a vstřelil gól těsně před odchodem do šaten. „Utkání bylo hratelné. Bez gólu se vyhrát nedá. Nebyli jsme horším týmem, ale musíme se více tlačit do brány,“ hodnotí porážku 0:3 se Slezany David Šťastný.

Přitom utkání mohlo nabrat jiný spád už v úvodu druhé periody. Rozhodčí spornou branku Ocelářů zkoumali ještě pomocí videa, a nakonec shledali, že byla dosažena vysokou holí a gól neuznali. „Neviděl jsem to vůbec, byl tam chumel. Na kostce to neukazovali. Řešili jsme to na střídačce a bylo to údajně hraniční. Gól nebyl uznaný, to bylo pro nás dobře, ale škoda, že jsme neodpověděli,“ popisuje.

Bruslaři museli v průběhu druhé třetiny čelit pětiminutovému oslabení. „Odskakovalo jim to, naši kluci to parádně ubránili. Na chvíli nás to nakoplo, ale nedali jsme gól a bohužel zápas nezvládli,“ mrzí Šťastného.

A co považuje za klíčový bod utkání? „Bohužel se nám nepodařilo dát gól. Je to škoda, šance jsme na to měli. Na pondělí se musíme více připravit,“ burcuje před druhým semifinále.

Jak strávili Středočeši týden před sérií s Třincem? Proč se nedařilo? Kompletní rozhovor si můžete pustit zde: