BK MLADÁ BOLESLAV

Máme na to být výš. Jen musíme hrát to svoje, říká Matyáš Kantner

30. 1. 2022
Autor: Tomáš Taybner
P a r d u b i c e – Bruslaři se poučili z pátečního utkání s Olomoucí, kde po úvodním gólu Mory museli v zápase dotahovat. V klání na ledě Pardubic se zelenobílí dostali do vedení v deváté minutě, kdy se po bekhendové kličce prosadil Matyáš Kantner. Na jeho gól později zareagovali Jakub Kotala a dvakrát Pavel Kousal a Bruslaři tak vezou z východu Čech tři body, navíc s nulou v zádech. Jak zápas hodnotil první mladoboleslavský střelec tohoto utkání?

Matyáši, vítězství 4:0 a vůbec první výhra nad Pardubicemi v této sezóně. Co k tomu říct?

Je to super pocit, že jsme zlomili tu sérii porážek. Hráli jsme obětavě, šli jsme si pro to od začátku, nic jsme neměnili, byli jsme trpěliví a nakonec to vyšlo.

Asi se shodneme, že hodně napověděl první gól. Ten jste vstřelil vy, jak k tomu došlo?

Na mé straně byl souboj u mantinelu a jejich obránce se vytáhl dolů, tak jsem to zkusil. Oni si špatně přihráli, puk mi vypadl mezi kruhy a ten obránce jim tam pak chyběl. Potom už jsem jel sám na branku a měl myšlenku, že to zakončím sám.

Dominik Frodl byl poměrně dost vyjetý, jak to vypadlo z vašeho pohledu?

Ano, bavili jsme se o tom a říkal, že to byla jeho chyba, že byl hodně vyjetý. Známe se spolu tři roky, takže jsem z něj měl strach, když jsem jel. Gólman nás má vždy lépe načtené než my jeho, ale nakonec to dobře dopadlo.

Jak moc byl ten gól důležitý pro další vývoj zápasu? Zdálo se mi, že jste byli potom klidnější.

No, úplně nevím, po tom gólu nás tam zmáčkli. Myslím, že nás uklidnil spíš ten druhý, možná třetí, protože Pardubice v minulém zápase za stavu 0:2 dokázaly otočit. Naopak mi teď byli tak trochu experti na to taková vedení ztrácet. To jsme trošku měli v hlavě a myslím si, že až ten třetí gól na začátku třetí třetiny nás uklidnil.

Šlo proti vám skoro 40 střel, bylo tam hodně pokusů, kterým jste zabránili. Jak hodnotíte obrannou hru a výkon gólmana?

Myslím, že to bylo spojení nás všech. Gašper chytal výborně, my jsme mu strašně chtěli pomoci, takže z toho vyplynulo, že jsme nedostali ani jeden gól.

Od těžkého soupeře, který je na třetím místě tabulky, jste si nenechali dát gól. Bylo to štěstí nebo tak dobrý výkon?

Myslím, že když budeme hrát takhle, tak máme potenciál být v tabulce na vyšší pozici. My kvalitu máme a pokud budeme dělat to, co máme, tak můžeme hrát vyrovnaně i se soupeři z top trojky.

Děkujeme za rozhovor.