BK MLADÁ BOLESLAV

Ze začátku jsme měli zbytečný respekt, uvědomuje si Pavel Kousal

26. 8. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – První zápas Ligy mistrů Bruslařům nevyšel podle představ. Po úvodním dějství ztráceli tři branky, navíc švédský celek v prostřední periodě ještě navýšil. Snížit se Bruslařům podařilo necelých pět minut před koncem, ale to už znamenalo pouhou úpravu nepříznivého stavu na 1:4. Utkání hodnotil Pavel Kousal, který si v zápase připsal asistenci.

Přestože byl k vidění vyrovnaný hokej, Bruslaři už po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 3:0. „První dvě třetiny jsme měli zbytečný respekt, zmatkovali jsme, nebyli jsme silní na puku a dostali čtyři góly. Ve třetí třetině už to bylo lepší, hráli jsme s nimi vyrovnaný hokej. Na tuto pasáž musíme v sobotu navázat,” komentuje střetnutí s Frölundou Pavel Kousal.

Proč se zápas nevydařil? „Vůbec nevím, nejspíš zbytečný respekt k soupeři, těžko říct. Musíme makat, jak nejlíp to půjde, potom budeme hrát úspěšný hokej,“ říká boleslavský forvard a pokračuje: „Rozhodl předbrankový prostor. Soupeř odtud dal všechny góly. My jsme tam měli pár dorážek, ale bohužel jsme nic nedorazili. Oni tam byli nebezpečnější.“

Právě boleslavský útočník asistoval u jediného gólu Bruslařů, který padl necelých pět minut před závěrečnou sirénou. „Byl tam v rohu souboj tři na tři. Jejich obránce sjížděl před bránu, já jsem mu to vypíchl a jeli jsme dva na jednoho. Nahrál jsem to Luňtovi (Mário Lunter, pozn. redakce) a on dal gól,“ popisuje jedinou gólovou akci Kousal.

A co Bruslaři musí vylepšit do dalšího zápasu? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím odkazu na YouTube: