BK MLADÁ BOLESLAV

Finále? Věřil jsem, že to zvládneme, ale bohužel, litoval David Šťastný

16. 4. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
T ř i n e c – Mladé Boleslavi chybělo k postupu do poslední fáze opravdu málo. Historicky nejúspěšnější sezóna klubu skončila před branami finále. Nervy drásající souboj rozhodla třinecká přesilová hra 5 na 3 v závěrečné periodě, během které domácí otevřeli skóre zápasu. „Skončila nám sezóna, těžko se to kouše. Věřil jsem, že to zvládneme, ale bohužel jsme prohráli,“ mrzela porážka Davida Šťastného. S celkovým výkonem týmu v celé sezóně byl spokojen. „Jako tým jsme předvedli super sezónu, škoda, že se nám nepodařilo dojít až na konec. Kdyby se tak stalo, bylo by to zaslouženě. Nikdo by se po letošní sezoně nemohl divit.“

Sedmý duel přinesl mnohé, emoce gradovaly a o kuriózní momenty nebyla nouze. Jenže nejdůležitější zápas série vyzněl lépe pro Oceláře. „Skončila nám sezóna, těžko se to kouše. Věřil jsem, že to zvládneme, ale bohužel jsme prohráli,“ začal rozhovor David Šťastný.

Co bylo podle boleslavského útočníka klíčové? „Bylo to o maličkostech, oni dali gól, my ne. Proměnili přesilovku. Vypadli jsme, těžko se to hodnotí. Je to škoda. Celý zápas jsme hráli to, co jsme chtěli. V některých situacích se k nám nepřiklonilo štěstí. Ve třetí třetině, když jsme dotahovali, jsme nastřelili tyčku.“

První gól padl ve třetí části při třinecké početní výhodě 5 na 3. „Určitě to byl zlomový moment. Pět na tři je velká výhoda. Chvíli předtím jsme dokonce ve třech ujeli do samostatného úniku, ale bohužel. Dostalo je to na koně. Bylo tam toho víc, emoce…“ popsal rozhodující situaci utkání boleslavský forvard.

Nejúspěšnější sezóna Mladé Boleslavi má nakonec trochu hořkou tečku. Po základní části se tým umístil na třetí příčce, nicméně z druhé semifinálové série vyšli lépe Bílí Tygři, tudíž po vyřazovací fázi náleží Bruslařům čtvrtá pozice. „Po celou sezónu jsme předváděli hokej, který jsme chtěli, drželi jsme se v předních příčkách. Základní část hodnotím tedy pozitivně. Play off? Nevím. Chtěl jsem do finále, dojít co nejdál. Byl by to větší úspěch, kdybychom postoupili. Jako tým jsme předvedli super sezónu, škoda, že se nám nepodařilo dojít až na konec. Kdyby se tak stalo, bylo by to zaslouženě. Nikdo by se po letošní sezoně nemohl divit,“ shrnul povedený ročník nejproduktivnější hráč Bruslařů.

Kompletní rozhovor s Davidem Šťastným můžete zhlédnout prostřednictví YouTube:Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)