BK MLADÁ BOLESLAV

Marek Hrbas: Chtěli jsme začít jinak, za vyrovnání série jsme rádi

8. 4. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Bruslaři do čtvrtého semifinále nevstoupil podle představ, přesto ale dokázali utkání dovést do vítězného konce a srovnat sérii na 2:2. U dvou gólů asistoval obránce Marek Hrbas, který utkání hodnotil: „Chtěli jsme začít úplně jinak než minulý zápas, i když jsme zase dostali gól. Už to ale bylo lepší. Jsme rádi, že jsme to vyrovnali.“

Bruslaři ve čtvrtém semifinále přelstili Třinec v poměru 3:1. Rozhodující trefa padla ve druhé části a až do posledních minut, nebylo zřejmé, zda Mladá Boleslav skóre udrží. Ovšem boleslavští hokejisté to dokázali a vyrovnali semifinálovou sérii na 2:2. „Nebylo by příjemné jet za stavu 1:3 do Třince. Chtěli jsme začít úplně jinak než minulý zápas, i když jsme zase dostali gól první. Už to ale bylo lepší. Jsme rádi, že jsme to vyrovnali," usmívá se v úvodu rozhovoru Hrbas.

Co oproti minulému zápasu změnili? „Emoce. Minulý zápas nebyly emoce, nebylo nasazení. Byli jsme všude pozdě. Bylo to celou první třetinu a pak už se to lepšilo. Dát náskok týmu, jako je Třinec, je potom těžké dohánět nebo otáčet,“ komentuje boleslavský bek.

Čtvrteční duel nabídl pouze dvě početní výhody, jednu na každé straně. „Třinec má výborné přesilovky a výborné hráče. Takže tohle je jedna cesta jak proti nim hrát – nedávat jim žádné šance. I z tohohle pohledu je to těžká série. Udržet nasazení celý zápas není vůbec jednoduché. Je to 2:2 a my se chceme poprat o pátý zápas,“ velí zkušený obránce.

Kompletní pozápasový rozhovor si můžete pustit zde: