BK MLADÁ BOLESLAV

Jisté čtvrtfinále a třetí místo v tabulce? Máme velkou radost, hlásí Ondřej Najman

5. 3. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Bruslaři si v pátečním duelu 51. kola vybojovali přímý postup do čtvrtfinále, když dokázali v těžkém utkání porazit třinecké Oceláře. Mimo to slaví historické maximum v základní části, které vylepšili z uplynulé sezony o jednu příčku. „Jsme rádi, že jsme to od minulého roku posunuli o místo. Bohužel minulý rok nebylo play-off, doufejme, že se už nic nezmění a my budeme mít možnost porvat se o co nejlepší pozici,“ říká dvougólový střelec Ondřej Najman.

Mladá Boleslav si výhrou 4:3 nad Třincem zajistila přímý postup do čtvrtfinále. „Máme velkou radost. Jsme rádi, že si po základní části můžeme trochu odpočinout a připravit se na tu nejdůležitější část sezóny, což bude play-off,“ říká po vítězství Ondřej Najman.

Bruslaři se díky tříbodové výhře nemusí obávat o své umístění v tabulce. Už teď je jisté, že v základní části jim patří třetí pozice, což je vylepšení klubového rekordu z loňského ročníku. „Je to super. Jsme rádi, že jsme to od minulého roku posunuli o místo. Bohužel minulý rok nebylo play-off, doufejme, že se už nic nezmění a my budeme mít možnost porvat se o co nejlepší pozici“ těší boleslavského forvarda.

Proti Třinci zaznamenali jako jediný tým v extralize čtyři výhry. „Dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv, jít se sebevědomím do play-off a každého porazit. Snad dojdeme daleko,“ doufá hráč s číslem čtyřicet šest. Poslední ze čtyř klání hodnotí následovně: „Utkání bylo hodně těžké. Hlavní bylo, že jsme se nenechali položit, když dal Třinec první gól. Pokračovali jsme ve hře, kterou máme plnit od trenérů. Měli jsme tři přečíslení, z toho jsme třikrát skórovali. Třinec pak do nás bušil, měli hodně šancí, ale Růža (Jan Růžička, pozn. redakce) nás podržel. My jsme to ubránili, dokopali a jsme za to rádi.“

Ondřej Najman se prosadil po 19 zápasech. Naposledy zaznamenal trefu v utkání proti Třinci 12. ledna. Chybělo mu štětsí v zakončení? „Trošku mi to chybělo, tentokrát mi to tam padalo. Tak doufejme, že to bude častěji než za 19 zápasů,“ usmívá se Najman.

Který z gólů se mu líbil více? Jaký bude nedělní zápas se Spartou? Kompletní rozhovor si můžete pustit prostřednictvím YouTube: