BK MLADÁ BOLESLAV

Radim Zohorna se loučí, Pittsburgh jej povolává na kemp před startem NHL

21. 12. 2020
Autor: Klub
M l. B o l. – Prodloužené působení Radima Zohorny v Mladé Boleslavi končí. Kdyby nebylo pandemie koronaviru, už v sezoně 2020/2021 dres Bruslařů oblékat vůbec neměl. A tak snad lze s trochou nadsázky říct, že všechno zlé je k něčemu dobré a my tak mohli jeho hokejové umění obdivovat o něco déle. Teď už ale kluby NHL svolávají své hráče působící v Evropě, neboť 13. ledna by měla nejslavnější hokejová soutěž světa (byť ve zkrácené podobě) odstartovat. A tak přišel i čas odletu čtyřiadvacetiletého útočníka.

Radim Zohorna ve své „boleslavské nadstavbě“ stihl odehrát ještě 21 utkání, ve kterých si připsal 12 branek a 10 asistencí. Společně s Davidem Šťastným (12+10) a Máriem Lunterem (5+6) utvořil údernou první letku, která soupeřům zatápěla nejcitelněji.

„Radimovi patří velký dík za všechnu práci, kterou pro nás odvedl,“ říká sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost. „Jsme rádi, že jsme si mohli navzájem vypomoct – Radim nám pomohl se hrou a do značné míry i se současným postavením v tabulce. My jemu naopak se zápasovým vytížením a přípravou pro NHL,“ dodává.

Bruslaři přejí Radimu Zohornovi v zámoří hodně úspěchů. „A taky hodně štěstí a zdraví. Bez toho to nepůjde,“ uzavírá Nedorost s dovětkem, že v Mladé Boleslavi bude mít Radim dveře vždycky otevřené.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)