BK MLADÁ BOLESLAV

Ukázali jsme, že můžeme vyhrát s kýmkoliv, těší svátečního střelce Petra Šidlíka

13. 12. 2020
Autor: Vojtěch Drbohlav
K. V a r y – Bruslaři na ledě Karlových Varů po inkasované brance prohrávali, vyrovnat se ale podařilo po dobrém stínění brankáři střelou od modré čáry obránci Petru Šidlíkovi. V základní hrací době to však byla jediná branka. Další již nepadla a o vítězství musely rozhodnout samostatné nájezdy. Petra Šidlíka, který kvůli absenci kapitána Martina Ševce nastoupil v první formaci s Conorem Allenem, těší, že Bruslaři vyhráli. V rozhovoru vyzdvihl také výkon brankáře Jana Růžičky, který po několikazápasové absenci znovu nastoupil do brankoviště.

Jak hodnotíte zápas, který byl od toho předchozího vzájemného duelu s Karlovými diametrálně odlišný? Zatímco minule jste je deklasovali 11:4, tentokrát rozhodovaly až samostatné nájezdy...

Určitě se na nás dobře připravili, zlepšili výkon. V tom minulém zápase nám tam napadalo všechno, takže si myslím, že to chtěli odčinit. Tentokrát to vyšlo na nájezdy, myslím si, že jsme byli šťastnější my.

V základní hrací době padly jen dva góly, na každé straně jeden. Vy jste vstřelil ten rozhodující. Jste sváteční střelec, a navíc jste svou brankou zajistil týmu body, popište tedy co vámi vstřelené brance předcházelo. Výborně tam stínili vaši spoluhráči, že?

Ano, Brandon Alderson to tam vyslal zpoza brány, našel mě volného na modré a já jsem viděl, že tam jsou spoluhráči, je tam chumel, tak jsem se to snažil dát jen do strany, ať to projde. A prošlo to, zaplaťpánbůh za to.

Jak už jsme zmiňovali, v základní hrací době padly jen dva góly. Dá se to tedy brát jako výborná vizitka vás obránců a také brankáře, což bylo ostatně patrné i v samostatných nájezdech?

Určitě. Myslím si, že obě strany hrály dobře. My jsme na ledě měli problémy, dost nám to tam skákalo, takže o to víc si myslím, že si toho můžeme cenit. Vyzdvihl bych hlavně výkon gólmana Růži, ten nám pomohl v těch zásadních momentech a měl výborné zákroky, kdy to tam dávali do prázdné. Jako beci jsme se mu snažili pomoct co nejvíc.

Váš tým trápí absence některých zraněných obránců nebo těch hráčů, kteří nemohou nastoupit z jiných důvodů. Jak jste se s tím dokázali třeba zrovna v zápase proti Karlovým Varům vypořádat?

Ty zápasy jsou v hrozně rychlém sledu. Nedá se přemýšlet moc nad tím, jestli někdo jde do zápasu, nebo nejde. Prostě to tak je, sezóna bude ještě dlouhá a náročná. Musí se do toho jít naplno a já si myslím, že kluci, kteří do toho vstoupili, jako třeba mladý David Moravec, do toho vstoupili výborně. Neměl tam (David Moravec - pozn. red.) žádné problémy na to, kolik mu je. Myslím si, že super zápas. Taková je situace. Někteří na tu šanci čekají a teď mají možnost se jí chytit, myslím si, že je to super.

Vám z první formace kvůli nastřádaným osobním desetiminutovým trestům vypadl kapitán Martin Ševc, jak se vám s nováčkem Conorem Allenem hrálo?

Dobře. On měl zkušenost z extraligy, myslím, že je tady asi už tři roky. Je to dobrý bek hlavně na podporu do útoku. Jediný rozdíl je, že na něj mluvím anglicky, zatímco na Švícka (Martin Ševc - pozn. red.) mluvím česky, ale to mi nedělá problém. Takže jsme si před zápasem akorát řekli nějaké věci. Navíc jsme spolu naskakovali už v Liberci, takže v tom nevidím žádný problém. Jak už jsem říkal, není moc čas nad tímto přemýšlet, zápasy se hrají v rychlém sledu a musíme do toho dát vždy 100 procent a doufat, že to bude stačit.

Vzhledem k průběhu zápasu panuje tedy s dvěma body z Karlových Varů spokojenost?

Jak už jsem říkal, ten zápas byl těžký. Vary hrály výborně defenzivně, nepříjemní jsou do kontrů, posílají to tam o mantinely, ten led nám tady moc nesedl, puk nám skákal a měli jsme s tím hodně problémy. Takže si myslím, že super. Měli jsme nějakou výherní šňůru zápasů, teď jsme prohráli v Liberci, takže pro nás byl úkol urvat tady vítězství a nastartovat třeba další šňůru. Jdeme zápas od zápasu a myslím si, že tento byl hodně důležitý v tom, že jsme si zase ukázali, že jsme silní a můžeme hrát s kýmkoliv.

V posledním zápase před reprezentační přestávkou se představíte na ledě Hradce Králové, co od tohoto utkání očekáváte?

Opět jedeme ven, máme teď tři zápasy venku, což není vždy úplně nejlehčí. V pondělí máme jeden den, kdy musíme nabrat síly, podívat se na to, co nám proti Varům tolik nešlo a připravit se. Hradec bude opět silný soupeř, natož doma. Myslím si, že bude chtít odčinit to, že jsme ho porazili u nás. Čekám od toho těžký zápas.

Děkujeme za rozhovor.Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)