BK MLADÁ BOLESLAV

Během deseti dnů podruhé s Olomoucí. Bruslaři chtějí další vítězství

7. 12. 2020
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Po trochu vrtkavějším období v polovině listopadu, kdy hokejisté BK Mladá Boleslav prohráli čtyři utkání z pěti, teď hráči z města automobilů prožívají podstatně veselejší časy. Po vítězství na samostatné nájezdy v Třinci je může příjemně hřát už šest zápasů dlouhá série výher. „Hlavně to nezakřiknout,“ klepal si pověrčivě na zuby útočník Radim Zohorna při rozhovoru právě po střetu s lídrem tabulky z Třince. Zakřiknout sice ne, pro další vítězství si ale Bruslaři nepochybně půjdou i tentokrát, to je prostě fakt – v úterý 8. prosince od 17:20 proti Olomouci. Zápas přenáší živě ČT Sport.

Před dvěma týdny Boleslavští zvítězili. Napodruhé to bude možná ještě těžší

Před necelými dvěma týdny se už hokejisté BK Mladá Boleslav s Hanáky střetli. Stalo se tak na jejich ledě, kde Středočeši díky povedené druhé třetině zvítězili 3:0. Všechny branky padly právě ve zmíněné prostřední dvacetiminutovce, jako první se trefil Radim Zohorna, kterého následovali Joona Jääskeläinen a Martin Pláněk. V brance stál Jan Růžička, pro nějž toto vítězství rovněž znamenalo také první (a doufejme, že ne poslední) nulu v sezoně.

Střelecky se přitom jednalo o vyrovnané utkání, Mladoboleslavští domácí přestříleli jen o pět střel. Ukázali ale lepší produktivitu. „Nechceme nic zakřiknout,“ krotí větší radosti také David Cienciala. „Máme před sebou těžký duel s Olomoucí, za sebou navíc pětihodinovou cestu domů z Třince. Ale jsem rád, že hrajeme dobře týmově, pomáháme si, hrajeme jako tým. Hlavně první lajna nás drží, myslím, že to máme dobře rozjeté,“ říká.

Olomouc se prezentuje urputností a bojovností

Od zmiňované prohry s Mladou Boleslaví zvládla Olomouc dvakrát zvítězit a stejným počtem také prohrát. Porazila si s Českými Budějovicemi (4:2) a s Vítkovicemi (3:2). Mimochodem právě výhrou nad Riderou se Kohouti „postarali“ o odvolání jejího trenéra Trličíka. Naopak Olomoučtí prohráli 1:3 s Karlovými Vary a 1:5 s Kometou Brno.

Olomouckým momentálně patří dvanáctá příčka v tabulce, situace před nimi je ale tak těsná, že jediné vítězství je může katapultovat až o čtyři pozice výš. Jak už bylo zmíněno, s Hanáky hráli Bruslaři před necelými dvěma týdny, a tak pokud si chcete připomenout nějaké informace týkající se jejich kádru, mrkněte sem.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Šidlík, Ševc (C), Allen, Pláněk (A), Bernad, Fillman – Lunter, Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Stránský – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Cienciala, Bičevskis

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Dujsík, Vyrůbalík (C), Černý, Ondrušek (A), Škůrek – Bambula, Knotek (A), Burian – Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Tomeček, Kusko, Gřeš

Statistiky

ŠKOENERGO Aréna | 8. 12. 2020 17:20

BK Mladá Boleslav 8. kolo HC Olomouc
5. místo, 33 bodů umístění 12. místo, 17 bodů
63:43 skóre 31:57
11:4 (Karlovy Vary) nejvyšší výhra 4:1 (Zlín, Sparta)
2:4 (Plzeň, Vítkovice) nejvyšší prohra 1:7 (Sparta)
0 utkání bez vstřeleného gólu 2
1 utkání bez inkasovaných gólů 0
14,29 % využití přesilových her 10,39 %
10 góly v přesilových hrách
8
80,28 % ubráněná oslabení 79,41 %
0 góly v oslabeních 1
David Šťastný, 21 bodů
nejproduktivnější hráč Lukáš Kucsera,
Jan Káňa, oba 8 bodů
David Šťastný, 13 branek nejlepší střelec Lukáš Kucsera,
Jan Káňa, oba 5 branek
Radim Zohorna,
Martin Ševc, oba 9 asistencí
nejlepší nahrávač Rostislav Olesz,
Jan Knotek, oba 4 asistence
David Šťastný +17 nejlepší hráč v +/- čtyři hráči +1
David Cienciala,
Jakub Kotala,
Joona Jääskeläinen, všichni -2
nejhorší hráč v +/- Vilém Burian, -11
Martin Pláněk, 44 minut
nejtrestanější hráč Jan Švrček, 32 minut
Martin Pláněk, 34 bodů Radegast index Jan Švrček, 31 bodů
Jan Růžička 90,04 %
Gašper Krošelj 88,24 %
úspěšnost brankářů Branislav Konrád 91,62 %
Jan Lukáš 88,24 %
Jan Růžička 2,24
Gašper Krošelj 2,80
průměr inkasovaných gólů na zápas Branislav Konrád 2,69
Jan Lukáš 4,18