BK MLADÁ BOLESLAV

Lukáš Kašpar po premiéře: Bylo to super, celý tým hrál výborně

3. 2. 2020
Autor: Michal Konvalina
M l. B o l. – V nedělním derby s Libercem si debut v boleslavském dresu odbyla nejčerstvější posila. Útočník Lukáš Kašpar naskočil do zápasu ve čtvrtém útoku s Ondřejem Najmanem a Pavlem Kousalem a k výhře 4:1 pomohl gólem a asistencí. Po zápase mluvil s novináři o vydařené premiéře i o svém vztahu s Litvínovem, kde v lednu skončil a následně se stěhoval do Mladé Boleslavi.

Je pro vás Boleslav restart, nová výzva?

Samozřejmě. Kluci tady mají výborný tým, celou sezonu hrají super a ten hokej vypadá dobře. Věřím, že i lidem se na to dobře kouká, je to rychlý hokej. Myslím, že určité cíle na konec sezony tady jsou.

Budete pod tlakem kvůli jménu, kvůli titulu mistra světa?

To si nemyslím, kluci tady měli nějaký tým, hráli prakticky celý rok v horní polovině tabulky. Já si myslím, že pod žádným tlakem tady nebudu.

Byl to pro vás snový debut?

Bylo to super, celý tým hrál výborně. Minimálně první třetina měla parametry play off, bylo tam extrémní nasazení. Hrál se výborný hokej.

Bylo to hodně i o disciplíně?

To taky. Vyloučení tam bylo hodně. Když jsme se dostali do vedení, tak tam na nás začali něco zkoušet. Bohužel jsme se trochu nechali vyprovokovat, to se nám v příštích zápasech nesmí stávat.

Dal tomu zápasu nějaký ráz ten brzký první gól?

Vždycky se hraje líp, když dáte gól hned v prvním střídání. Druhému týmu se to samozřejmě tolik nelíbí. (úsměv)

I vy sám jste skóroval, jak jste tu situaci viděl?

Přihrávka tam prošla přes pár hráčů, Dlapič (Ondřej Dlapa) to tam krásně poslal. Já jsem to chtěl cpát úplně nahoru, ale netrefil jsem to úplně ideálně.

Naskočil jste do čtvrté lajny, jak jste si spolu sedli?

Výborně! Doufám, že jsem jim tam moc nepřekážel, protože jim se letos daří. (úsměv) Původně ani nebylo v plánu, že bych proti Liberci hrál, to se rozhodlo až po ranním rozbruslení. Trenéři mě nasadili ke klukům, a bylo to super. Už jsem je viděl dřív, od té doby, co jsem byl v kontaktu s Vencou Nedorostem, jsem se kouknul na pár zápasů, a ti kluci hrají výborně. Skvěle bruslí, což je jejich velká výhoda.

Měl jste působit trochu i jako mentor pro mladší hráče, se kterými jste hrál?

Ne, to asi ne… Oscar (Flynn) vypadl, asi je nemocný, jak tady byla ta viróza, nemohl hrát. To, že jsem hrál zrovna s mladými, se celé udělalo až během ranního rozbruslení. Jsem ale rád, že jsem mohl hrát s nimi, protože hrají výborný hokej a nezastaví se. Je to jednodušší, když člověk dostane puk, otočí se a ví, že Kousy (Pavel Kousal) nebo Najmi (Ondřej Najman) tam poletí a budou se snažit ten puk dostat.

Jak se vám v Boleslavi zatím líbí?

Zatím je to super. Jsem tady jen pár dní, ale hned se vyhrálo nad prvním týmem tabulky, to je paráda.

Jak jste nesl konec v Litvínově?

Je to těžké… Bohužel, i takový je hokej. Už jsem v takových situacích byl, takhle to někdy chodí.

Na druhou stranu je asi příjemnější hrát o play off než o sestup.

Jsem litvínovský, tak je to pro mě těžké. Pořád Litvínovu fandím a fandit budu. Samozřejmě jim přeju, aby to tam dokopali a zachránili se. V Boleslavi mě ale určitě čekají příjemnější vyhlídky pro play off a na konec sezony.

Jak jste Boleslav vnímal dřív, jako soupeře?

Úplně stejně jako teď. Jako bruslivý, nepříjemný tým.

Jak jste se v tom mezidobí udržoval?

Byl jsem vlastně jedenáct dní bez ledu. Občas jsem si skočil na kolo, byl jsem plavat. Potom jsem přišel sem. I z tohoto důvodu jsem nehrál ten první zápas, neměl jsem ten rytmus. Počítali jsme, že naskočím až po přestávce, ale změnilo se to. Snažil jsem se být na ledě vždycky jen chvilku a nezadusit se tam, abych úplně neodpadl.

Budete během reprezentační přestávky sbírat nějaké tréninkové dávky navíc?

Teď máme pár dní pauzu, pak se na to skočí. Nevím, možná si dám vždycky něco po tréninku. To je na trenérech.

Děkujeme za rozhovor.