BK MLADÁ BOLESLAV

Pro místo v kádru a příležitost zahrát si extraligu udělám maximum, slibuje Martin Krupka

22. 5. 2008
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. - Rodák z Mladé Boleslavi odehrál za středočeský klub v minulosti spoustu zápasů. Pomineme-li mládežnická utkání, bojoval Martin Krupka (na snímku) za svůj tým v zelenobílém dresu s menšími či většími přestávkami čtyři sezon. Jediný ročník, kdy nevkročil na led Zlatopramen Arény jako člen domácího týmu, byl právě ten uplynulý. Teď ale nastává změna. Čtyřiadvacetiletý útočník se do Mladé Boleslavi vrací na zkoušku. "Mám velkou motivaci," tvrdí odhodlaně.

Martina Krupku trápilo po sezoně 2005/2006 zranění a v té následující se proto do kádru Středočechů probojovával jen s obtížemi, zbytek sezony dohrával v Benátkách nad Jizerou. Do Mladé Boleslavi se nevrátil ani loni v září, kdy odešel do jihlavské Dukly.

A jaký byl právě uplynulý prvoligový ročník pro Martina Krupku, který v jihlavském dresu vstřelil rovných 15 branek a připsal si 6 asistencí? "Z osobního hlediska to byla úspěšná sezona," pokyvuje spokojeně hlavou. "Jako týmu se nám sice mohlo dařit o něco lépe, ale jinak si nemám na co stěžovat."

Nyní je ale čtyřiadvacetiletý rodák z Boleslavi na nějaký čas zpátky, vedení se rozhodlo dát mu šanci poprat se o místo v extraligovém mančaftu. "V Mladé Boleslavi jsem doma, je to moje srdeční záležitost," prohlašuje. "Moc jsem se sem těšil a jsem rád za tu šanci, kterou jsem dostal."

Když se hlavně v Mladé Boleslavi řekne Martin Krupka, každému znalci se již tak nějak automaticky vybavuje také jeho mladší bratr Lukáš, který rovněž odehrál za Středočechy několik sezon. "Lukáš má ještě smlouvu v Jihlavě," ruší útočník domněnku, že by se společně s ním mohl vrátit také bratr. "Ten se o svoje místo na slunci bude prát tam."

Jak starší z bratrů Krupkových přiznává, boleslavský mančaft v uplynulé sezoně nespouštěl z očí: "Kluky jsem sledoval, se spoustou z nich jsem byl i v přímém kontaktu. Hlavně z play-off jsem si potom nenechal nic utéct, jezdil jsem i na venkovní zápasy, o těch domácích potom nemluvě," popisuje svoji aktivitu coby fanouška a diváka. "A jsem rád, že to kluci takhle zvládli!" dodává.

"Mladá Boleslav si extraligu zasloužila, v posledních letech se tu odvedlo hodně práce," uznává. "Hlavně tedy v tom posledním ročníku! Kluci si to vybojovali, v nejvyšší české soutěži se budou chtít ukázat, jak jsou dobří, a že na to mají."

Martina Krupku tedy stejně jako všechny ostatní čeká předsezonní "makačka", jak sám popisuje letní přípravu. "Vždycky je to náročné," přiznává, ale vzápětí na to svou odpověď doplňuje: "Ale každý hokejista v hloubi duše ví, že to potřebuje, a že je to nezbytná věc. Musíme se s tím poprat, abychom měli z čeho těžit v sezoně."

Jak už bylo řečeno, čtyřiadvacetiletý útočník je v Boleslavi jen na zkoušku, o svých kvalitách musí přesvědčit. "Bude to pro mě těžké," přiznává. "Ale snad právě proto jsem sem šel. Rád bych si vydobyl místo v kádru a rád bych si zkusil zahrát extraligu. A udělám pro to maximum."