BK MLADÁ BOLESLAV

Třetí utkání v pěti dnech, Mladá Boleslav hostí Olomouc

28. 10. 2019
Autor: Vojtěch Tůma

M l . B o l . - Nedělní duel v Pardubicích se mladoboleslavským hokejistům herně příliš nepovedl, získané tři body jsou ale možná o to cennější. O těsném vítězství poměrem 2:1 rozhodli Středočeši až v závěrečném dějství, Dynamo zlomily slepené trefy Pavola Skalického a Jiřího Kurky. Bruslaře před první reprezentační přestávkou čekají ještě tři zápasy, v úterý 29. října do ŠKOENERGO Arény přicestuje Olomouc. Mora se nachází ve složité situaci, z posledních osmi kol získala pouhopouhé čtyři body, trápí se především v koncovce. Doufejme, že svěřenci trenérského dua Rulík - Patera dokážou soupeřova rozpoložení využít, a přetlačí Hanáky i podruhé v sezoně. Začínáme v tradičních 17:30.

Kohouti mají problémy se střílením branek

Olomoučtí hokejisté zažívají jednu z největších krizí od doby, co se před pěti lety vrátili mezi tuzemskou hokejovou elitu. Do základní části přitom svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka nevstoupili vůbec špatně, vždyť během úvodních šesti kol získali dvanáct bodů z osmnácti možných. Na druhou stranu je třeba poznamenat, že se v nich střetli s papírově slabšími celky, které se zatím pohybují ve spodních patrech extraligové tabulky. Aktuální situace už není tak veselá, Hanáci se trápí ve všech ohledech. Z posledních osmi duelů dovedli do vítězného konce pouze jeden, když perfektně zvládli třetí třetinu v Litvínově. Mora se propadla až na desátou pozici, elitní šestka, kterou uzavírá královéhradecký Mountfield, je pro ni vzdálena na sedm bodů. Určitě se nejedná o nesmazatelné manko, na všechny týmy navíc čeká ještě spousta zápasů.

Pokud se Kohouti chtějí pohnout z místa, musí začít dávat branky. Sedmadvacet přesných zásahů ve čtrnácti utkáních, to je opravdu mizerná bilance, která řadí olomoucké hokejisty do pozice týmu s nejhorší ofenzivou v celé soutěži. Střelecké trápení se spíše prohlubuje, o čemž svědčí i fakt, že Hanáci hned čtyřikrát z posledních sedmi klání vyšli gólově naprázdno (neprosadili se proti Plzni, Liberci, Hradci Králové a Spartě, pozn. red.). Celé situaci určitě nepomáhá absence elitního centra Jana Knotka, v předešlých ročnících velmi produktivního hráče, který se na ledě naposledy objevil před měsícem proti kladenským Rytířům. Aby toho nebylo málo, tak na marodku se k němu po souboji s Richardem Nedomlelem z Hradce Králové připojil David Ostřížek, další člen první útočné formace, mimo hru zůstávají ještě Marek Laš s Janem Káňou.

Právě v utkání s Mountfieldem se v sestavě poprvé od sezony 2015/16 objevil Matěj Pekr, jenž může Olomouci pomoct formou střídavých startů z prvoligové Jihlavy. V sobotu oznámilo vedení příchod Pavla Musila. Sedmadvacetiletý centr zůstane u Kohoutů do konce této sezony, úterní duel na ledě Bruslařů pro něj bude jistě velice speciální, vždyť jejich dres oblékal nepřetržitě od roku 2013 a poprvé zde přičuchl k extraligovému hokeji. „Strávil tu téměř sedm sezon, do Bruslařského klubu přišel ještě jako dvacetiletý mladík, který u nás dozrál ve skvělého hokejistu, jakým dnes je, a který si získal přízeň fanoušků. To rozhodnutí je nicméně oboustranné – byť to tu Pavel má rád, i on sám uznal, že potřebuje nový impuls, změnu. Pevně věříme, že se mu v Olomouci bude dařit a moc mu to přejeme,“ prohlásil sportovní ředitel Mladé Boleslavi Radim Vrbata. Premiéru v novém působišti už má Musil za sebou, proti Vítkovicím strávil na ledě necelých šestnáct minut, kolapsu v závěru třetího dějství a porážce 3:4 po prodloužení ale nezabránil.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kurka, Ševc, Fillman, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Klikorka – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Klepiš, Cienciala, Pabiška – Stránský, Bičevskis, Zohorna – Kousal, Najman, Flynn

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Musil, Tomeček – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, Handl, Bambula

Statistiky

ŠKOENERGO Aréna | 29. 10. 2019 17:30

BK Mladá Boleslav 15. kolo HC Olomouc
5. místo, 26 bodů umístění 10. místo, 17 bodů
42:33 skóre 27:40
5:1 (Litvínov) nejvyšší výhra 4:1 (Zlín)
0:4 (Zlín) nejvyšší prohra 3:7 (Třinec)
2 utkání bez vstřeleného gólu 4
0 utkání bez inkasovaných gólů 0
14,58 % využití přesilových her 8,89 %
7 góly v přesilových hrách 4
87,27 % ubráněná oslabení 86,27 %
1 góly v oslabeních 1
Pavol Skalický, 13 bodů nejproduktivnější hráč Zbyněk Irgl, 8 bodů
Pavol Skalický, 7 branek nejlepší střelec Zbyněk Irgl, 6 branek
Pavol Skalický, Ondřej Najman,
Adam Zbořil všichni 6 asistencí
nejlepší nahrávač David Škůrek,
Vilém Burian, oba 6 asistencí
Pavol Skalický, +10 nejlepší hráč v +/- Jan Jaroměřský, +5
David Šťastný,
Lukáš Pabiška, oba -2
nejhorší hráč v +/- Vojtěch Tomeček, -8
Lukáš Žejdl, 27 minut nejtrestanější hráč Vilém Burian,
Jan Švrček, oba 12 minut
Ondřej Dlapa, 36 bodů Radegast index Jan Švrček, 31 bodů
Jan Růžička 95,73 %
Gašper Krošelj 92,10 %
Radek Haas 90,24 %
úspěšnost brankářů Jan Lukáš 91,50 %
Branislav Konrád 90,75 %
Jan Růžička 1,35
Gašper Krošelj 2,46
Radek Haas 4,00
průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Lukáš 2,59
Branislav Konrád 2,83