BK MLADÁ BOLESLAV

Musíme dobře čistit předbrankový prostor, říká Radim Zohorna

21. 3. 2019
Autor: Vojtěch Drbohlav
L i b e r e c – Boleslavští hokejisté vstoupili do druhého čtvrtfinálového duelu na ledě Liberce parádně. Jen půl minuty totiž stačilo kapitánu Michalu Vondrkovi na to, aby Mladou Boleslav poslal do vedení. Jenže následně Bruslaři pustili Liberec opět do hry a znovu mu vysoko podlehli. Nejlepší hráč utkání, Radim Zohorna (na snímku), neviděl výkon svého týmu vůbec optimálně, na druhou stranu zmiňuje, co všechno musejí Bruslaři zlepšit, aby mohli pomýšlet na úspěch.

"Začátek jsme měli perfektní. Dali jsme rychlý gól. Myslím, že jsme tam na začátku měli i nějaký tlak. Pak ale přišla zbytečná vyloučení, Liberec dal gól a zase se dostal na koně a tlačil. My máme strašný problém v předbrankovém prostoru. Pokaždé je tam hráč. A je jedno, jestli je to při přesilovce, nebo hře pět na pět. Pokaždé je tam volný hráč a necháváme ho tam, necháváme ho dorážet a všichni na něho koukáme," vyjmenovával sebekriticky chyby svého týmu teprve dvaadvacetiletý Radim Zohorna. A druhým dechem zároveň dodává, že Bruslaři hrají tak, jak Liberec chce. Nejen to však chtějí boleslavští hráči do dalších zápasů změnit.

"Musíme šlapat tak, jako na začátku druhého zápasu v Liberci, kdy jsme jim vstřelili rychlý gól. Hlavně dobře čistit předbrankový prostor a nedávat jim přesilovky. To je základ," zmínil Radim Zohorna to, co by v neděli a v pondělí mohlo Středočechům přinést úspěch.

Kompletní videorozhovor s Radimem Zohornou můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu: