BK MLADÁ BOLESLAV

Gólů dávám málo. Zase mám na rok splněno, směje se Ondřej Dlapa

14. 1. 2019
Autor: Vojtěch Drbohlav s využitím ČRo
C h o m u t o v – Mladé Boleslavi na ledě Pirátů úplně nevyšel start do utkání a po první třetině s předposledním týmem tabulky Bruslaři remizovali. Podle svátečního střelce Ondřeje Dlapy (na snímku), který se proti Severočechům prosadil poprvé v této sezóně, tým podržel brankář Gašper Krošelj. A jak vidí boleslavský obránce zbytek zápasu i svůj důležitý gól?

Ondřeji, trefil jste se poprvé v této sezóně, zároveň jste byl proti Chomutovu prvním boleslavským střelcem. Jak jste si vítězný zápas užil?

Pro nás je každý gól důležitý. Užil jsem si to, klasicky jsem dal jeden gól za sezónu. Už to mám tedy za sebou a počkám si zas na příští rok (smích). Už mám splněno, střílení gólů nechám spíš na týmu. Důležité je, abychom vyhrávali.

Co byste řekl k zápasu s Chomutovem? Prohrávali jste, následně vstřelil v poslední třetině Chomutov góly, ale do utkání jste se dokázali později dostat a zvítězit.

Zápas to byl velice těžký a bojovný. Chomutov nepolevil ani za stavu 1:4, potom jsme si koledovali. Soupeř mohl i vyrovnat. Naštěstí jsme to ale zvládli a získali tři body.

Na začátku zápasu jste možná nebyli úplně ve své kůži. Prohrávali jste a poté vás možná povzbudil právě gól z vaší hokejky. Vnímáte to tak?

Na začátku nám nejely vůbec nohy. Ale gólman nás teď často drží a jsme mu moc vděční, že to vydržel i tentokrát. Naštěstí to už od druhé třetiny bylo lepší.

Už jsme mluvili o tom, že jste sváteční střelec. Pamatujete si, jak moc důležité byly vaše předchozí trefy? Nebude tohle jedna z těch nejdůležitějších?

Je pravda, že s pamatováním gólů problémy nemám, když jich dávám tak málo. (úsměv) Tohle je asi druhý nejdůležitější, jeden důležitější jsem dával asi v Brně.

Když vstřelíte gól po tak dlouhé době, propukne ve vás veliká radost? Nebo jak to prožíváte?

Víte co, já jsem s tím trochu smířený, že jsem dřevák. Spíš jsem vždy rád za týmové tři body. (úsměv)

Mívají na vás spoluhráči nějaké narážky v souvislosti s tím, že se moc často gólově neprosazujete? Čeká vás nyní zaplacení třeba nějaké pokuty do týmové pokladny?

Narážky jsou pořád nějaké. My máme v kabině samé šprýmaře. Ale na to placení jim prdím už. (smích)

Vyhráli jste potřetí v řadě a atakujete téměř šesté místo v tabulce. Jak vnímáte současné postavení Bruslařského klubu?

Tabulka je strašně vyrovnaná. Je jedno jestli se blížíme k šestému místu. Stačí totiž jednou prohrát a hned můžeme být desátí nebo jedenáctí. Musí se hrát a hraje se o každý bod.

Nicméně, jakou má podle vašeho pohledu tým formu?

Řekl bych spíš, že formu mají hlavně gólmani. Ale zvedáme se celkově, takže to vidím pozitivně.

Má na ten vzestup největší vliv příchod nových trenérů? Přeci jen už tu nějakou dobu působí, tak je možná čas zhodnocení.

Příchod nových trenérů týmu prospěl. Změnila se taktika, řekli jsme si, jak máme hrát, bránit. Každý ví, co má dělat. Ještě je pořád na čem pracovat, ale lepší se to o dost. Doufám, že pokud to bude šlapat, mohli bychom postoupit do play-off a uspět.

Děkujeme za rozhovor.