BK MLADÁ BOLESLAV

Doufám, že to nebude moc drahé, hlásí po nule v Brně Pavel Kantor

29. 12. 2018
Autor: Zdena Bobková
B r n o – Mladá Boleslav v letošní sezóně sehrála již třetí duel s HC Kometa Brno. Oba předchozí duely odchytal Gašper Krošelj, který během dvou zápasů pustil za svá záda jen jediný gól a i v DRFG Aréně 23. září slavil nulu. Z té se v pátek v Brně radoval i Pavel Kantor (na snímku), který pochytal všech 28 střel brněnských hráčů a právem byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání hostujícího celku. Po zápase, kdy nešetřil úsměvy a dobrou náladou, se poměrně dost rozpovídal a my vám tak přinášíme poměrně obsáhlý rozhovor, který nehodnotí jen zápas v Brně.

Pavle, jaké jsou bezprostřední pocity po zápase?

Přijeli jsme sem pro body a odvážíme si je. Převedli jsme skvělý týmový výkon na všech postech. Jsme rádi za tři body.

Kometu jste potřetí po sobě porazili na dva góly…

Snažíme se dostávat co nejméně gólů a co nejvíce jich dávat. Od příchodu nových trenérů se hra srovnala, obzvlášť takticky. Nepouštíme soupeře do tolika šancí a když pak ještě něco z toho pochytáme s Gašperem, tak je z toho takový výsledek. Je jedno jestli vyhráváte 6:5 nebo 2:1, důležité jsou tři body.

Co se změnilo v obraně po příchodu nových trenérů? A bylo zapotřebí hodně trpělivosti?

Řekl bych, že se změnilo úplně všechno. My jsme v tom předtím měli hrozný guláš, dostávali jsme hodně gólů a tohle je obrat o 180 stupňů. Určitě to nebylo o tom, že přijdou noví trenéři a bude to všechno jinak. Řekli jsme si, že tomu dáme nějaký čas a budeme dělat to, co po nás chtějí. A je vidět, že to nese ovoce.

Vraťme se znovu k zápasu s Kometou – bylo to spíše psychicky nebo fyzicky náročné utkání?

Řekl bych, že spíše psychicky. Celý zápas to bylo jen o gól, a ten navíc padl už v první třetině. Těžko se hraje na 1:0 celý zápas, ale nám to se podařilo.

Byl jste týmu velkou oporou, puky z vás nelétaly, většina zákroků byla jistých. Bylo tam něco, co vás nakoplo?

Asi ne, nevybavuji si. Byl jsem rád, že jsem tam na začátku něco chytil, to se pak člověku chytá líp, než kdyby dostal nějaký gól hned z první střely apod. Ze začátku jsem si na to sáhl a pak už jsem si věřil. Ve třetí třetině už má pak člověk možná trochu strach, když je to jen o tu jednu branku, a snaží se to dotáhnout. A nám se to díky bohu podařilo.

Připravovali jste se na úřadujícího mistra jinak než na ostatní soupeře?

To bych neřekl. My chceme hrát pořád podobně, plnit pokyny trenérů. Věděli jsme, že Kometa je doma hodně silná, určitě lepší, než když hraje venku. Připravili jsme se na ni asi jako na každého jiného soupeře a povedlo se nám to.

Do 21. prosince jste na svém kontě neměl ani jednu výhru. Jak těžké to bylo a jak to vnímáte vy sám – jdete nahoru?

Bylo to těžké, protože když jsem chytal, tak jsem nedostal ani moc gólů, dostal jsem třeba jen dva, ale většinou jsme prohráli třeba 1:2. takže to nebylo tak, že by se nám ty zápasy nepodařily, ale bylo to smolně o gól. Věděl jsem, že to přijde, že je to jen otázka času. Takže jsem z toho špatný nebyl. Snažím se i po vyhraném zápase nebýt moc nahoře. A ani jsem nepropadal skepsi, když jsme prohrávali. Jsem pořád na stejné vlně, ačkoli když člověk vyhrává, tak je to příjemnější.

Byla Kometa nepříjemná v brankovišti?

Myslím si, že naše defenzíva odvedla skvělou práci. Byl tam asi jeden nebo dva puky, které jsem neviděl, protože tam clonili hráči Brna, jinak to tam kluci skvěle čistili. Čisté konto je zásluha nejen má, ale celé té defenzívní činnosti přede mnou.

A potěší první nula v sezóně?

Tak samozřejmě, že to potěší. Všichni gólmani říkají, že je jim to tak nějak jedno, že to moc nevnímají, ale já z toho mám radost. Nevím, kolik mě to bude stát, musím se zeptat pokladníka. Doufám, že to nějak usmlouvám. (úsměv)

Jak moc bylo těžké si pohlídat Kometu při vstupu do třetiny, kdy měla hodně silné začátky a hodně do vás tlačili?

My jsme naštěstí hráli dvakrát při vstupu do těch třetin přesilovky, takže tím byl ten tlak Komety byl trochu otupený, ale věděli jsme, že musíme dobře začít, abychom nedostali nějakou hloupou branku. Myslím si, že kdyby Kometa dala gól, tak by jí to nakoplo, lidi by je začali hnát a bylo by to pro nás obrovsky složitý. Takže jsme rádi, že jsme – nejen – ty začátky pohlídali.

Do Brna jste přijeli v trochu oslabené sestavě (bez Jana Hanzlíka, Martina Pláňka a Jakuba Klepiše). Bylo těžké se semknout?

To je spíše otázka na kluky, ale nepřišlo mi, že by byli nějak psychicky nebo fyzicky unavení. Myslím si, že to nebylo znát, zvládli to skvěle.

Jelo se do Brna veseleji potěch třech výhrách?

Hlavně se pojede veseleji po těch čtyřech… (smích)

Zápasem v Brně jste odstartovali těžkou venkovní sérii, ještě vás čeká Sparta a Liberec. Jak těžké budou tyto duely?

Víme, že Spartě se teď moc nedaří a Liberec je doma hodně silný. Ale jak jsem už říkal, snažíme se na každého soupeře připravit stejně. Ať už je to Sparta nebo Liberec. V sobotu dobře potrénujeme a připravíme se na Spartu a doufám, že tam nějaké body uloupneme.

Děkujeme za rozhovor.