BK MLADÁ BOLESLAV

Souboj tabulkových sousedů, Bruslaři vyzvou Karlovy Vary

20. 12. 2018
Autor: Vojtěch Tůma
M l . B o l . - Úvodní utkání po reprezentační přestávce skončilo pro mladoboleslavské hokejisty úspěšně. Velmi důležité vítězství nad Litvínovem zařídila především čtvrtá formace ve složení Tomáš Knotek, Pavel Kousal a Oscar Flynn, která se postarala o dvě branky. V pátek 21. prosince čeká svěřence Miloslava Hořavy další souboj s tabulkově blízkým soupeřem. Proti Energii se Bruslařům v této sezoně nedaří, Karlovy Vary zvládly obě vzájemná střetnutí a navíc ani v jednom z nich neinkasovaly. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30.

Energie není pouze do počtu, Beránek nakoukl do reprezentace

V tabulce jim sice patří až dvanáctá pozice, Karlovy Vary ale v tomto ročníku naší nejvyšší hokejové soutěže rozhodně neplní roli pouhého sparingpartnera. Před Chomutovem a Pardubicemi mají už poměrně komfortní náskok, naopak s týmy před sebou se stále drží v těsném kontaktu, vždyť třeba osmá Sparta je napřed jen o pět bodů. Západočeši se navíc prezentují aktivním a bruslivým hokejem, a dělají tak problémy každému soupeři. Role tahouna, co se produktivity týče, se zhostil Jakub Flek, který má na svém kontě devatenáct bodů. Solidní formu si drží i Ondřej Beránek. Další talentovaný útočník z týmu Energie se dokonce po omluvenkách několika původně nominovaných hráčů dočkal na ruském Channel One Cupu premiéry v reprezentaci.

S oběma zmíněnými forvardy už se vedení klubu dohodlo na nových smlouvách. Kromě Fleka s Beránkem svou budoucnost s extraligovým navrátilcem až do dubna roku 2021 spojil také obránce Ondřej Šafář. „Jádro mužstva, které je převážně tvořeno mladšími hráči, chceme udržet pohromadě delší dobu, abychom v příštích letech mohli atakovat vyšší příčky,“ uvedl sportovní manažer a hlavní kouč Martin Pešout. S Karlovými Vary se naopak rozloučil Daniel Krejčí, posilou do defenzivních řad se stal Lukáš Kozák, který má za sebou i starty v KHL, národním týmu Slovenska a pod trenérem Pešoutem hrával v dresu brněnské Komety. Utkání s Bruslaři bude pro Energii prvním po reprezentační přestávce, její středeční duel na ledě Olomouce byl z důvodu poruchy chladícího zařízení odložen.

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (24. Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Rohan, Sičák (A), Kozák, Šafář – Rachůnek, Gríger, Flek – Mikúš, Vlach, Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kotvan, Pláněk, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger, Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pacovský, Musil, Látal – Šťastný, Žejdl, Orsava – Flynn, Knotek, Kousal

Statistiky

KV Arena | 21. 12. 2018 17:30

HC Energie Karlovy Vary 28. kolo BK Mladá Boleslav
12. místo, 36 bodů umístění 11. místo, 37 bodů
75:74 skóre 64:71
7:1 (Pardubice) nejvyšší výhra 5:2 (Liberec, Litvínov)
2:7 (Litvínov) nejvyšší prohra 3:8 (Liberec)
1 utkání bez vstřeleného gólu 3
3 utkání bez inkasovaných gólů 2
17,65 % využití přesilových her 15,57 %
21 góly v přesilových hrách 19
4 góly v oslabeních 3

Jakub Flek, 19 bodů

nejproduktivnější hráč Jakub Klepiš, 21 bodů
Jakub Flek, 10 branek nejlepší střelec Michal Vondrka, 13 branek
Petr Šenkeřík, 11 asistencí nejlepší nahrávač Jakub Klepiš, 13 asistencí
Jakub Flek, Michal Plutnar,
Ondřej Šafář, všichni +5
nejlepší hráč v +/- Pavol Skalický, +5
Václav Skuhravý,
Sebastian Gorčík, oba -8
nejhorší hráč v +/- Tomáš Knotek, -7
Václav Skuhravý, 40 minut nejtrestanější hráč David Němeček, 39 minut
Ondřej Beránek, 48 bodů Radegast index Martin Pláněk, 51 bodů
Filip Novotný 91,66 %
Tomáš Závorka 86,76 %
úspěšnost brankářů Gašper Krošelj 91,17 %
Pavel Kantor 88,17 %
Filip Novotný 2,64
Tomáš Závorka 4,50
průměr inkasovaných gólů na zápas Gašper Krošelj 2,23
Pavel Kantor 3,00