BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorům začíná play off. Ve čtvrtfinále vyzvou Hradec Králové

19. 3. 2018
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Boleslavští junioři vstoupí v pondělí a v úterý do čtvrtfinálové série play off. Začnou na domácím ledě, kde přivítají nepříliš oblíbeného soupeře Mountfield HK. Junioři už si, jak je u tohoto ročníku už několik let zvykem, obarvili hlavy na zeleno. Plánují na zápasy chodit také v oblecích. Oba dva domácí čtvrtfinálové zápasy začínají v 17:30.

Hradec Králové prožil povedenou základní část. Ve vyrovnané DHL Extralize juniorů se umístil na 5. místě se ziskem 62 bodů. Poté následovala nadstavbová část, ve které se Mountfield s Mladou Boleslaví nepotkával, oba celky totiž působily v jiné skupině.

Východočechům se podle očekávání dařilo i v nadstavbové skupině A. V té nebyl souboj o čtyři postupová místa do play off tak těsný do posledních kol. Jak Vítkovice, tak České Budějovice totiž nepostoupily o 10, respektive 12 bodů. Hradec Králové se stal soupeřem Mladé Boleslavi díky pouze díky lepšímu skóre oproti Slavii Praha (součet vzájemných zápasů byl totiž nerozhodný). Získal 18 bodů a obsadil třetí místo ze čtyř.

Mladá Boleslav se po základní části umístila na 10. místě a získala 50 bodů. V nadstavbové skupině se ale silnému kádru pod vedením trenérů Jana Křivohlávka a Václava Pletky dařilo a vybojoval druhé místo. Problémy Středočechům dělala jen Plzeň, které během dvou zápasů nevstřelili Bruslaři ani gól, naopak jich devět dostali. Středočeši ve skupině B získali 18 bodů.

“Sezóna byla opravdu povedená. Kluci každý zápas odehráli dlouhodobě bez nějakých větších výsledkových propadů. Ve skupině o play off jsme nějaká utkání prohráli smolně o gól, ale poté se štěstí přiklonilo trochu na naši stranu. Závěr jsme zvládli možná až nad očekávání a některé soupeře jsme tím překvapili. Naposledy jsme sice v Plzni prohráli, ale to může být tím, že se někteří hráči přesunuli do A týmu a měli jsme k dispozici osekanou sestavu. Výsledek pro nás byl krutý. Střelecké šance jsme sice měli, ale nepodařilo se nám vstřelit gól,“ komentuje dosavadní průběh sezóny hlavní trenér Mladé Boleslavi Jan Křivohlávek.

Boleslavští junioři se v play off mohou spolehnout na podporu mnohých hráčů se zkušenostmi z extraligového A týmu díky tomu, že play out extraligy se blíží do svého závěru a Bruslaři mají udržení v nejvyšší soutěži jisté.

“František Hrdinka, Pavel Kousal a Ondřej Najman za nás poměrně stabilně nastupovali už skoro celou nadstavbu, přičemž Najmi (Najman – pozn. red.) s námi hrál už ke konci základní části. Ten si svým působením v juniorce poté řekl opět o místo v A týmu a dostal znovu šanci,“ popsal Jan Křivohlávek situaci ohledně zkušených juniorských hráčů, kteří by mohli v play off za boleslavskou juniorku proti Hradci Králové nastupovat.

Počítá se také s reprezentantem Oscarem Flynnem, který má zkušenosti taktéž z Tipsport extraligy. „Moc se na play off těšíme. Chtěl bych s tím týmem udělat nějaký úspěch. Naším cílem je samozřejmě postup přes čtvrtfinále a pak uvidíme. Šance jsou vyrovnané pro oba soupeře a my se budeme snažit podat co nejlepší výkon,“ řekl Oscar Flynn před začátkem čtvrtfinálové série s Hradcem Králové.

Vzájemné zápasy

Letošní vzájemné zápasy vyzněly jednoznačně lépe pro Mountfield, který se v obou dvou případech radoval z vítězství. Nejprve na svém ledě Hradečtí zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech, v prosinci si pak svěřenci trenéra Aleše Krátošky odvezli z města automobilů vítězství 2:0.

Sestavy týmů z posledních zápasů

BK Mladá Boleslav:

Marek – M. Houška, Mašek, Chujac, Marček, Horský, Nepokoj – Foerster, Kerda, V. Houška, Dvořák, Šípek, Grim, Křížek, Jindra, Maršoun

Mountfield HK:

Bartozel – Hroudný, Muška, Gaspar, Havránek, J. Moník, T. Kynčl, Jonáš – Jirásek, D. Matouš, M. Matouš, Matějček, Pažourek, Malík, Havelec, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Štohanzl, Hidveghy