BK MLADÁ BOLESLAV

Příště bychom mohli hrát v šesti už od začátku, směje se Lukáš Žejdl

22. 12. 2017
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Bylo to vyrovnané a pohledné utkání, ale Mladá Boleslav měla přece jen ze hry více. Škodu Plzeň přestřílela, a to téměř dvojnásobně. Přesto se o body dlouho strachovala a nebýt Lukáše Žejdla (na snímku), nejspíš by z duelu s lídrem tabulky vyšla na prázdno. Žejdl ale vyrovnal pouhých šest sekund před koncem třetí třetiny a v samostatných nájezdech rozhodl Jakub Orsava.

Na Lukáši Žejdlovi bylo po skončení utkání znát, že si oddychl. Jeho spoluhráči, ale i fanoušci jej mají možná za hrdinu, který rozhodl v krizovém okamžiku. "Je to paradoxní, ale hrát pod tlakem mi vyhovuje. Dělali jsme si s trenéry srandu, že budeme hrát od šesti bez brankáři už od začátku," usmíval se po zápase před kamerou klubové televize Žejdl.

Ten si pochvaloval to, že Bruslaři dokázali porazit vedoucí tým tabulky z Plzně. Proti němu se jim dařilo už v minulém vzájemném zápase, kdy indiány přestříleli, jenže nakonec na západě Čech prohráli.

Žejdl se těší na Vánoce, které si chce užít s rodinou. Nepříjemné je, že Boleslavští budou už na 2. svátek vánoční cestovat do Ostravy. "Doufám, že už jednou budeme taky o Vánocích hrát doma, pořád jezdíme totiž v tuto dobu někam ven," dodal s úsměvem Žejdl.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout na našem YouTube kanále: