BK MLADÁ BOLESLAV

Jsme schopní hrát s kýmkoliv, věří Jiří Kurka

15. 12. 2017
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Boleslavští hokejisté se během reprezentační přestávky připravují na další náročné souboje. Ani o Vánocích si totiž moc neodpočinou, protože už na svatého Štěpána pocestují do Ostravy. Obránce Jiří Kurka (na snímku) dvoufázové a náročné tréninky vítá a bere je jako příležitost dostat se po svém vleklém zranění zpět do ideální formy.

Jirko, mluvíme spolu v pátek večer po druhém tréninku během tohoto dne. Jak vypadají tréninky o právě probíhající reprezentační přestávce?

Trénujeme i dvoufázově. Právě za sebou máme jeden z těch dvoufázových tréninků. Některé dny jsme měli sice jen jeden trénink, o to byl ale intenzivnější. Snažíme se dohnat fyzičku a sílu, protože na to jinak mezi zápasy není tolik prostoru. O to víc nyní posilujeme a makáme na ledě. Chceme využít toho, že nejsme unavení ze zápasů.

Doznaly vaše tréninky výrazných změn pod novým hlavním trenérem Vladimírem Kýhosem?

Každý trenér má svá cvičení a osobité tréninky, takže určitě k nějakým změnám v trénincích došlo. Nejedná se ale o nic neobvyklého. Bylo jasné, že s příchodem nového trenéra budou nějaké věci trochu jinak.

Čeká vás volná neděle a poté zase tréninky, ve středu už další extraligový zápas. Jak vy osobně vnímáte reprezentační přestávku?

Já se snažím co nejvíc makat a všechno dohnat. Byl jsem dlouho zraněný, takže chci být určitě v plné síle a fyzické kondici.

Cítil jste po návratu ze zranění, že vám síla a fyzička hodně chybí?

Bylo to znát. Nejdřív jsem se dlouho dával dohromady po zranění ramene, které jsem měl na konci předchozí sezóny, pak jsem celé léto makal a během jednoho přátelského zápasu jsem se zase zranil. Dlouho jsem se z toho dostával a ta letní dřina byla rázem pryč. Proto se to teď snažím znovu nahnat. Během zranění jsem se zaměřoval na horní část těla, nohy jsem ale zapojovat nemohl.

Pod novým trenérem zatím dostáváte poměrně dost prostoru v Tipsport extralize. To pro vás musí být po tak dlouhém zranění určitě pozitivní, že?

Jsem moc rád, že jsem tady a dostal jsem od všech tří trenérů prostor.

Extraligová tabulka je značně vyrovnaná, na první Plzeň ztrácíte 26 bodů, ale na poslední příčku činí náskok pouhých osm. Máte tedy blízko i k nebezpečným sestupovým vodám. Jak velkým tématem je pro váš tým postavení v tabulce?

Naše postavení se snažíme vylepšit. Jak říkáš, tabulka je velice vyrovnaná, jde tam o každý bod. Můžeme být po třech zápasech o tři místa výš, ale také po třech zápasech o tři místa níž. Nebo i o víc. Je to opravdu boj.

Do Vánoc vás čekají ještě dva zápasy. Ve středu jedete do Liberce a v pátek budete hrát doma s první Plzní. Zejména utkání s Libercem bude o „šest“ bodů, takže co od těch dvou duelů očekáváte?

S Libercem to bude derby, navíc je nám i blízko v tabulce, takže to důležité bude. Ale nejen to. Všechna utkání jsou pro nás klíčová. Myslím si, že jsme schopní hrát s kýmkoliv, i z vršku tabulky, vyrovnaně. Třeba Plzeň jsme v minulém zápase přestříleli. Já, a myslím, že i tým, si na Plzeň hodně věříme, a jsem přesvědčený, že ji porazíme.

Děkujeme za rozhovor.