BK MLADÁ BOLESLAV

Nejlepší hráč utkání? Vyměnil bych to za tři body pro tým, říká Jakub Klepiš

17. 2. 2016
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Zápas v Karlovými Vary měli boleslavští hokejisté rozehraný výborně, jenže od druhé třetiny převzali iniciativu hostující energetici a zbývající dvě dějství zaslouženě vyhráli. Utkání vyšlo z individuálního hlediska na jedničku Jakubu Klepišovi (1+2), který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Jinak ale už útočník s číslem 21 neměl moc důvodů k radosti.

"První třetina nám vyšla, ale to je asi tak všechno," smutnil zkušený hráč po zápase. Poté totiž už dominovali hosté, kteří vstřelili v součtu dokonce pět gólů, což je bezesporu jejich nadprůměr. "Některé situace jsme měli řešit jinak," dodal vzápětí. Na otázku, co přesně bylo špatně, odpověděl: "Třeba když dáte gól a oni hned odpoví dalším gólem do naší sítě, tak to v podstatě zhatí naši námahu, kterou jsme vynaložili na tu naši předchozí branku."

Jakubu Klepišovi se zápas nadmíru vydařil – připsal si tři kanadské body a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. "Samozřejmě, že to trochu potěší, ale nejradši bych svoje tři body vyměnil za tři body pro celý tým, to je důležitější," uvědomoval si útočník, který přišel do Mladé Boleslavi v průběhu sezóny z Třince.