BK MLADÁ BOLESLAV

Radan Lenc: Za druhé dvě třetiny jsme si vyhrát nezasloužili

10. 1. 2016
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Duel mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové, ve kterém šlo o šest bodů a také o čtvrtou příčku v tabulce, měli Středočeši slibně rozehraný a po druhé třetině vedli 2:0. Závěrečnou dvacetiminutovku však Bruslaři nezvládli. V jejím úvodu hosté skórovali a následně jim vyšla hra bez brankáře a prosadili se téměř minutu před koncem. Po zápase jsme vyzpovídali útočníka Radana Lence, jenž si připsal hned několik šancí, leč žádnou z nich v kanadský bod nepřetavil.

Boleslavští hokejisté vstupovali do utkání proti čtvrtému Hradci po smolně prohraném duelu v ostravských Vítkovicích. „Nehráli jsme tam marně. My jsme ale tlačili a oni dávali góly," ohlížel se ještě Radan Lenc za pátečním neúspěchem. "Chtěli jsme oproti tomuto utkání zlepšit tlak na bránu a dát góly."

Dvě pěkné branky také Boleslavští vstřelili, jak se ale později ukázalo, bylo to málo. Východočeši totiž dokázali vyrovnat, což pramenilo z toho, že domácí poněkud polevili. „První třetina se nám povedla. Měli jsme dobrý pohyb a dávali puky dopředu. Jenže ta další dvě dějství nabídla pravý opak," litoval bodové ztráty čtyřiadvacetiletý útočník.