BK MLADÁ BOLESLAV

Pavel Musil: Mrzí nás to, ale byly to vyrovnané bitvy!

20. 3. 2015
Autor: Zdena Bobková
T ř i n e c – Páté čtvrtfinálové utkání přineslo v poslední třetině neskutečné nervy. Bruslaři šli v 50. miutě do vedení, ale zkušenému Třinci stačilo v závěru 80 vteřin k obratu. Navíc čtvrtý, a taky poslední, gól Třince přišel 11 vteřin před koncem třetí třetiny. Mladému útočníkovi Pavlu Musilovi (na snímku) se těžko hledala slova, na jeho hlase bylo znát velké rozčarování a trpká a možná až příliš krutá hořkost porážky, kterou musí Bruslaři polknout. Ve svém hodnocení zápasu a svého výkonu byl velmi sebekritický a vyrovnání Třince háže na svá bedra. Jak ale v závěru přiznává, s odstupem času na tento historický moment Bruslařského klubu, bude vzpomínat rád.

Pavle, co jste si řekli bezprostředně po utkání v kabině?

Řekli jsme si, že to byla škoda. Mysleli jsme si, že náš vrchol sezony je ta Plzeň, ale ve finále jsme ukázali, že i s Třincem můžeme hrát vyrovnanou partii.

Předpokládám ale, že jste ale i tak od vedení klubu dostali pochvalu…

Pochvala tam byla. Mrzí nás, že tam byly ty zápasy o gól. Ale to bychom toho chtěli asi až moc. Ačkoli řekl bych, že jsme je mohli potrápit ještě víc. Prohrát v Třinci vždy jen o gól je zkrátka škoda. Doma jsme taky ten jeden prohráli jen těsně. Ukázalo se, že to byly vyrovnané bitvy.

Ale kdyby vám to někdo řekl před tou sérií, tak tomu asi nebudete věřit, že?

To asi ne. Šli jsme do toho s tím, že je chceme potrápit, tak se nám to snad trochu povedlo.

Co tomu scházelo tentokrát? V tom zápase jste dokázali srovnat a ještě otočit…

Já jsem to tam dával o ten manťák, ale nechtěl jsem to dávat tak daleko, ale byl z toho icing. Pak odvolali gólmana a ukázalo se, že to jsou zkušení hráči. Na ledě v tu chvíli byla naše mladá čtvrtá lajna a bohužel se tam ukázaly přednosti a kvalita Třince. Nechali jsme tam jednoho jejich volného hráče mezi beky a byl z toho gól.

Nepřijde vám to až moc kruté? Konkrétně vy jste přihrával na ten gól, který dokonce otočil utkání ve prospěch Bruslařů. Neházíte si tu vinu až moc na sebe?

To ne. Našel lajna měla ve finále za ty tři zápasy, které jsme tu prohráli o gól, záporné skóre -1, a to byl ten rozdílový gól.

Vy sám osobně jak se na to díváte? Přeci jenom byla to vaše první zkušenost v takhle vysoké soutěži…

Teď jsou ve mne smíšené pocity. Ale určitě s odstupem času na to budu vzpomínat rád. Byli jsme podceňovaný tým. Dokázali jsme se semknout a ukázali jsme, že dokážeme hrát i s takovým týmem, jakým je Třinec.

Dokážete říct, co vás čeká nyní? Měli jste vůbec čas něco plánovat?

Ještě ne, na to nebyl čas. My jsme sem jeli s tím, že je chceme potrápit, takže jsme vůbec nic neřešili. Ale možná, že si dáme nějaké to pivo a oslavíme to. V pondělí se sejdeme a dozvíme se, co bude dál.

Vám konkrétně tu pokračuje smlouva, takže nepočítáte s nějakými změnami?

Doufám, že ne. (úsměv).

Děkujeme za rozhovor.