BK MLADÁ BOLESLAV

Michal Bárta: Od rána jsme mysleli jen na to, že chceme vyhrát

17. 3. 2015
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Velmi pohledný zápas sehráli mladoboleslavští hokejisté proti vítězi základní části. Bruslaři si proti Ocelářům vytvořili nejdříve dvougólový náskok, Slezané však dokázali ve druhé periodě vyrovnat. Zlomový okamžik nastal nejspíše v závěru prostředního dějství, kdy navýšil na 3:2 Michal Bárta (na snímku), který byl hlavní postavou celého utkání. Připsal si dva góly, z čehož byl jeden i vítězný. Po zápase se postavil i před kameru a mikrofon, aby zhodnotil povedené třetí čtvrtfinálové klání.

Třetí bitva s třineckými Oceláři byla důležitá. „Škoda, že se nám v Třinci nepodařilo urvat nějaké vítězství. Pokud by v úterý Třinečtí zvítězili, mečbol už by se jen těžko odvracel. Jsme rádi, že se nám povedlo je porazit," je rád za výhru Michal Bárta.

Když dokázali Slezané ve druhé třetině vyrovnat, hráči se možná trochu zpotili. Třinečtí totiž začali být aktivní. Jak to viděl boleslavský útočník? „Udělali jsme menší chybu, po které jsme inkasovali na 2:1, následně dokázal Třinec ještě srovnat. Naštěstí nás to nepoložili a zápas jsme zvládli."

Michal Bárta vstřelil v třetím duelu s Oceláři hned dva góly, pomýšlel i na hattrick? „Zápas mi sedl, hned od začátku jsem se cítil dobře. Je ale úplně jedno, jestli jsem mohl dát hattrick já, nebo někdo jiný. Důležité je, že nám to tam napadalo a je úplně jedno, kdo z nás ty góly vstřelí," uzavírá Bárta.