BK MLADÁ BOLESLAV

Mitja Robar: Další zápas chceme vyhrát! Pak se uvidí

15. 3. 2015
Autor: Lukáš Chuchválek
T ř i n e c – Z nejvýchodnějšího bodu extraligové mapy se mladoboleslavští hokejisté vracejí s dvěma těsnými prohrami, není však zdaleka dobojováno. Mitja Robar (na snímku) dokázal v druhém zápase vrátit svojí šťastnou trefou spoluhráče do hry a vyhlíží domácí dvojzápas. S týmem se bude snažit na domácí půdě uspět i proti tak silnému mužstvu, jako je Třinec. Věří, že pokud se ve ŠKOENERGO Aréně povede uspět, může se v sérii ještě stát cokoliv.

Mitjo, druhý zápas jste prohráli opět těsně, tentokrát 2:3. Co na něj říkáte?

Byl to těžký zápas. Třinec je favorit, takže jsme po prvním zápase očekávali, že to bude nyní ještě těžší. A to se potvrdilo. Nikdo nemohl čekat, že by nás Třinec šetřil před svým vyprodaným hledištěm a navíc jsme začali špatně. Měli jsme však pár dobrých šancí, ale víte, v takovýchto zápasech si jich mnoho nevypracujete, takže ty, které máte, se musejí proměňovat. Tak to je.

Na začátku utkání jste dvakrát inkasovali a já osobně jsem se obával, abyste nezpanikařili a nebyla z toho střelnice na jednu bránu. Jak těžké bylo se vyrovnat s takovým startem?

Jak jsem řekl, začali jsme špatně. Ten první gól, který jsme dostali, byl při přesilovce, ale ten druhý byl skutečně zbytečný. V tuto chvíli jsme se sice ještě "neobávali" jako vy, ale mysleli jsme na to, co dál, protože pak do toho šel Třinec ještě víc, zrychlil a byl všude, ale nakonec se nám nějak podařilo jejich nástupu zabránit a vstřelili jsme dvě branky. To je dokázalo zpomalit a zastavit jejich převahu.

Právě vaše střela dodala vašemu týmu naději, souhlasíte?

Ano, tato trefa nás vrátila do hry, neboť soupeř měl oproti nám navrch. I když jsem ten gól dal se štěstím, bylo to, jak říkáte. Vrátilo nám to určitou naději a dodalo nám to tu energii, jež nás navrátila zpět do zápasu.

Extraligu jste v tomto ročníku okusil poprvé, jak se vám zamlouvá její play-off?

Jak už jsem řekl, hrálo se dost tvrdě. Tady v Třinci mají úzké kluziště a rychlý tým, který jde při každé příležitosti po nás. Je to hodně fyzicky náročná hra. To bylo i s Plzní, ale její hráči ne, že by nebyli dobří, ale jen zhruba tři z nich hráli tvrdě, jak bylo potřeba. Zbytek jejich týmu byl spíše technicky založený. Zatímco tady v Třinci jste mohli vidět, že byl každý hráč schopen dohrávat soupeře a přitvrdit. Je to play-off a v něm mají obránci jako já hodně práce. Jsou to dobré zápasy a v nich nezáleží, jak se vyhraje, hlavně se přes to nějak dostat. Nyní se už těším na návrat na boleslavský led, protože je na něm mnohem lepší atmosféra.

S tím souhlasím. Mnozí dokonce vážili několik set kilometrový výjezd až do Třince. Jak jste vnímal zdejší atmosféru?

Tady mají překrásnou novou halu. Třinečtí fanoušci jsou také úžasní, ale v této hale jsem postrádal takovou tu pravou play-offovou atmosféru. Nevím, zda to bylo tím, že sem do Třince přijela prostě Boleslav. Kdo ví, třeba v Litvínově by to mohlo být v tomto ohledu jiné.

Všiml jste si, že mnoho boleslavských fanoušků za vámi přicestovalo přes skoro celou republiku?

Našich fanoušků si všímám na každém venkovním zápase. Mezi všemi těmi červenými barvami v hledišti nelze skupinku v zeleném přehlédnout. V tom pátečním utkání jich ale bylo víc než v tomto druhém zápase. Je vždycky hezké mít v hledišti někoho, kdo vás podporuje.

Vnímáte také fakt, že BK Mladá Boleslav hraje extraligové play-off poprvé ve svých víc než stoletých dějinách, a jste rád, že u toho jste?

Ano, toho jsem si dobře vědom. K druhé otázce, každý hráč je rád v týmu, který vyhrává, nebo se snaží uspět v něčem, čeho ještě nedosáhlo. Je báječné, že se povedlo něco, co tu dřív nebylo, ale naše práce ještě není hotová. Víte, my teď musíme bojovat dál.

Když říkáte, že musíte bojovat dál, doufáte tedy, že dokážete po průbězích zápasů zde v Třinci soupeři na domácí půdě prohry oplatit?

Vždycky je to možné. Snažíme se stát na zemi pevnýma nohama, byli jsme si vědomi, jak dovede Třinec hrát a co jejich hráči dovedou. Víme, že jsme si tady vybrali také i kus smůly, ale doma jsou ty zápasy vždy o kousek snadnější. Tam máme vždycky o něco více sil, které potřebujeme. Může se stát cokoliv, každopádně první domácí zápas chceme vyhrát. Zodpovědně se na něj připravíme, budeme bojovat, a když se nám to povede, tak se uvidí, co se v sérii s Třincem stane pak.

Děkujeme za rozhovor.