BK MLADÁ BOLESLAV

Jiří Kurka: V sobotu to chceme skončit!

11. 3. 2015
Autor: Vojtěch Drbohlav
P l z e ň – Junioři udělali další velmi důležitý krok k postupu do semifinále play–off DHL extraligy juniorů. Ve druhém čtvtfinálovém zápase znovu vyhráli na ledě dříve suverénní Plzně, a překvapili tak i podruhé v řadě nejen bookmakery, kterým poslední dobou sázkové kurzy na zelenočerné borce příliš nevycházejí. Po skončení utkání, které ovládli Bruslaři 3:2 po samostatných nájezdech, propukla ze strany Mladoboleslavských obrovská radost. Plzeňští se naopak rychle vytratili do kabiny a mohli litovat mnoha neproměněných šancí a natrefených tyček hostující branky. Po utkání se postavil k redakčnímu mikrofonu obránce Jiří Kurka (na snímku), který musel několik zápasů vynechat z důvodu trestu, jenž mu vyměřila Disciplinární komise ČSLH. O tom, jak hodnotí oba zápasy na ledě Plzně a jaké má on a celé mužstvo vyhlídky do sobotního zápasu na domácím ledě, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Jirko, vraťme se ještě k úternímu zápasu. Co v něm bylo podle vás rozhodující?

Zejména třetí třetina, kdy jsme se dokázali semknout a zjednodušit hru. Pak jsme vstřelili i rozhodující branku. Odvedli jsme skvělý týmový výkon.

S čím jste šli do druhého zápasu na ledě Plzně? Co jste chtěli zlepšit?

Snažili jsme se zapracovat hlavně na první třetině. Protože ta v tom prvním zápase nebyla moc vydařená. Ve druhém zápase jsme ji odehráli velice slušně a povedla se nám. Celou hru jsme oproti předchozímu zlepšili. Více jsme stříleli a i další činnosti byly lepší.

Ve druhém zápase bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách. Paradoxně ale většinou gólem neskončily. Čím to podle vás bylo?

Chybělo tomu trochu štěstíčka. Naštěstí jsme se ale radovali my.

Co jste říkali na to, že ve středu nemohl nastoupit brankář Jan Růžička, který měl stopku kvůli dvěma desetiminutovým trestům?

Bavili jsme se o tom a nakonec se zavolal brankář ze staršího dorostu, Michal Krofta. Původně jsme tady chtěli urvat alespoň jeden zápas. Nakonec jsou z toho ale dva, což je pro nás velmi příjemný bonus.

Jaké pro vás bylo prodloužení? Plzeň v něm opravdu hodně tlačila. Nebáli jste se, že byste mohli inkasovat?

Máte pravdu, v prodloužení byli asi lepší, ale my jsme si řekli, že pro úspěch uděláme všechno a klidně položíme hlavu do střely, jen abychom to zvládli. Doufali jsme, že se naskytne příležitost ke skórování, nebo aspoň udržíme vyrovnaný stav do nájezdů.

Takže jste si trochu věřili na nájezdy, které vám většinou v sezoně dařily?

Na nájezdy jsme si věřili, protože nám opravdu vycházejí. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli. (úsměv)

Plzeňští na vás při nájezdech vyrukovali s ostřílenými hráči z A týmu jako jsou Kubalík či Schleiss. Těší vás to, že ani takoví hráči na vás nevyzráli?

Oni hrají více individuální hokej, zatímco my hrajeme hodně týmově. Hlavně ale díky tomu, že jsme se semkli jako tým, jsme nájezdy dokázali zvládnout. Matěj Příhonský nás určitě podržel. Chytal opravdu špičkově.

V sobotu vás čeká další (možná rozhodující) zápas na domácím ledě. Úkol zní jasně: Rozhodnout! Je to tak?

Ano, je to tak. Půjdeme do toho naplno a budeme chtít tuto sérii ukončit. Snad to vyjde.

V sobotu budete hrát před domácími diváky. Těšíte se na tu kulisu? Určitě to může být důležitý faktor, který vám může pomoci...

Věřím tomu, že přijde hodně fanoušků. Na A tým chodí plný dům, takže doufám, že na nás přijde alespoň část z nich. Hrajeme play–off a bude to určitě potřeba.

Děkujeme za rozhovor.