BK MLADÁ BOLESLAV

Tři body jsou doma, hlásí spokojený hrdina David Rittich

21. 11. 2014
Autor: Vojtěch Balon
P r a h a – Mladoboleslavští hokejisté podali v pražské O2 Areně koncentrovaný výkon a zaslouženě vyhráli vysoko 6:2. Jedním ze strůjců vítězství byl brankář David Rittich (na snímku), jenž skvělými zákroky podržel svůj tým především v prostřední dvacetiminutovce, kdy Slavia dlouho hrála ve dvojnásobné početní výhodě. Mladý gólman o čisté konto přišel až 12 minut před koncem. „Je to trochu škoda, ale důležitější jsou tři body do tabulky,“ nemrzí Davida Ritticha. Více v následujícím rozhovoru!

Davide, obligátní otázka na úvod. Jak se vám hodnotí vítězný zápas na ledě Slavie?

Začali jsme dobře ze zajištěné obrany a z toho vycházeli po celý zápas. Dá se říct, že za stavu 5:0 v náš prospěch už to bylo takové volnější, přesto si myslím, že jsme odehráli velmi slušné utkání. Může to být odrazový můstek, takhle bychom měli pokračovat.

Pražané v úterý otočili nepříznivě se vyvíjející duel s Karlovými Vary. Pokládáte za rozhodující gól už úvodní branku Michala Broše, nebo o vašem vítězství rozhodla až druhá třetina?

Těžko říct. Každý gól je důležitý, i stav 3:0 se dá ještě otočit. Naštěstí jsme se ujali vedení 5:0 a pak už věřili, že je hotovo.

Ve druhé periodě – ještě v době, kdy mohla Slavia s utkáním něco udělat – měli domácí k dispozici několik dvojnásobných přesilovek. Zatrnulo vám?

Určitě, přesilovku pět na tři hráli slávisté asi čtyři minuty. Byla to vyčerpávající pasáž hry, cítil jsem únavu. Zaplaťpánbůh, že jsme to tam „vylehali“.

Bruslaře přijela podpořit početná skupina příznivců, vnímal jste podporu z tribun?

Je znát, když nás lidé podporují. Do Prahy to není daleko, ale našich fanoušků přijelo opravdu hodně. Za to jim patří obrovské poděkování, tři body jsou doma!

Mrzí vás, že jste přišel o první extraligovou nulu až ve třetí třetině?

Je to trochu škoda, ale důležitější jsou tři body do tabulky. Výhra byla hlavním cílem.

V poslední době se v médiích a mezi fanoušky řešily časté chyby sudích. V tomto utkání bylo 23 vyloučených, bylo znát, že si rozhodčí takříkajíc dávají větší pozor?

Rozhodčí prý dostali „seřvák“. Dalo se očekávat, že budou mít přísnější metr, vylučovat všechny fauly hokejkou. Tak to také na ledě Slavie vypadalo, každý drobnější háček nekompromisně trestali.

Stihl jste se seznámit s novým parťákem v kabině, brankářem Martinem Růžičkou?

S Martinem se známe delší dobu, potkali jsme se, už když jsem byl jako junior na kempu v Pelhřimově.

Děkujeme za rozhovor.