BK MLADÁ BOLESLAV

Broš: Hráli jsme s velkým nasazením. Jen tak můžeme být úspěšní

16. 9. 2014
Autor: Vojtěch Balon
P r a h a – Třetí utkání letošního ročníku Tipsport extraligy bylo speciální pro Michala Broše (na snímku). V dresu soupeře, pražské Sparty totiž strávil většinu své bohaté kariéry a v úterý pomohl favorita skolit dvěma kanadskými body (1+1). Jaké jsou podle něj hlavní důvody důležitého vítězství 4:3, jak velkou roli hraje psychická odolnost a mnohem více se dočtete v tomto pozápasovém rozhovoru.

Bruslaři na tomto stadionu vyhráli vůbec poprvé, víte to?

Něco na tohle téma v kabině padlo...

U všech těch předchozích proher jste nebyl, ale přesto: Dokážete odhadnout, proč to vyšlo až teď?

To je přece jasné! Protože jsem tady já, to se ani nemusíte ptát. (smích)

Dvakrát jste ztratili vedení, ale vždy se vám povedlo převážit misky vah na svou stranu. Jak důležitým faktorem je v takovýchto mačích psychická připravenost, chcete-li odolnost?

Už v přípravě jsme si dokázali, že psychika je jeden z pilířů, o které se můžeme opřít a v každém zápase to zjišťujeme víc a víc. Ani minule proti Pardubicím jsme to za nepříznivého stavu nezabalili, pokud v tom budeme pokračovat, tak nám to bude klapat.

Jste na mužstvo obzvlášť po zápase na Spartě hrdý?

Chceme hrát v lize důstojnou roli a něčeho dosáhnout, tak musíme bojovat. Nejsme hráči, kteří budou neustále vozit puk a diktovat tempo hry. Všechna tři utkání jsme odehráli relativně dobře, ale stále jsme se nedokázali vyvarovat chyb v obraně. Dnes výborně zachytal Ríťa (David Rittich, pozn. red.), hráli jsme s velkým nasazením a jen tak můžeme být úspěšní.

Chtělo by se říct, že vám začátek sezóny vyšel skvěle, po dvou zápasech máte v tabulce už šest bodů…

Zatím bych to nerad přeceňoval, máme za sebou teprve tři kola, já osobně jsem se startu ligy docela bál. Ano, vyhráli jsme tam, kde se to moc nečekalo a máme šest bodů, což je super, ale potřebujeme ještě mnoho dalších výher, abychom z toho mohli dělat nějaké závěry.

Nemohu se nezeptat: Byl pro vás zápas po jedenácti sezónách ve Spartě pikantnější než utkání proti ostatním týmům?

Chtěl jsem, aby se mě i týmu zápas vydařil, přišlo hodně známých, tolik jich nechodilo snad ani v dobách, kdy jsem tady hrál. Proto jsem chtěl vyhrát, aby se mi po zápase nesmáli, ale žádnou motivaci navíc nebo dokonce zášť vůči Spartě jako takové necítím.

Chystáte pro spoluhráče spolu s dalšími bývalými sparťany nějakou svačinku?

Proti bývalým týmům se obvykle něco vypisuje. Musíme se s kluky nějak domluvit a vymyslet něco pořádného, aby nás to nestálo pár korun, což by bylo nefér vůči týmu.

Zůstanete už v Praze, nebo se vracíte s týmem autobusem zpět do Mladé Boleslavi?

My, co tu bydlíme, se už vracet nebudeme. Já osobně mám to štěstí, že už jsem v nějakém věku a mladší hráči mi v Boleslavi vybalí bágl (úsměv).

Děkujeme za rozhovor.