BK MLADÁ BOLESLAV

Atmosféra? Naprosto úžasná, shodují se Kurka s Pabiškou

11. 4. 2014
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l. – Bruslaři v pátek udělali nesmírně důležitý krok, když porazili hanáckou Moru na svém ledě 4:1. Výhra je tak doslova katapultovala na výsluní barážové tabulky, jenže jistota postupu do české nejvyšší hokejové soutěže to ještě není. To ukážou až další zápasy, a naznačit nebo i rozhodnout může třeba hned ten příští v Chomutově. Vědí to i obránce Jiří Kurka (na snímku) a útočník Lukáš Pabiška, které jsme po vítězném utkání vyzpovídali. Oba ale jakékoli spekulace odmítali řešit, naopak naplno se rozpovídali o vyhraném utkání a také o vynikajících fanoušcích!

Jiří Kurka

Jirko, proti Olomouci jste vstřelil svůj první gól v baráži – jak vypadal z vašeho pohledu?

Ve své podstatě jsem ani nevěděl, že jsem ho dal, vůbec jsem si nebyl jistý. David Vrbata jel před bránu, blokoval tam gólmanovi hokejku a ten puk tam zkrátka prošel a já jsem v tu chvíli ani nevěděl, jestli jsem ho dal já nebo on. Řekl bych, že to bylo hodně se štěstím.

Jiří Kurka

Kde jste se vůbec vy, jakožto obránce, vzal tak hluboko v útočném pásmu?

My jsme forčekovali jejich rozehrávku, na mantinelu byl Lencik (Radan Lenc, pozn. red.), ten na sobě měl jednoho hráče a na středu byl jeden volný, tak já jsem k němu jel a v okamžiku, kdy na něj směřovala přihrávka, jsem mu ji vypíchl. Puk šel přímo do brány a se štěstím prošel až do sítě.

Na takový gól asi jen tak nezapomenete, že?

Životní gól. (úsměv) První v extraligové soutěži a vůbec první takového typu, který mi tam kdy padl.

S Olomoucí jste v baráži hráli doma podruhé. V čem se oba zápasy podle vás lišily?

Musím se přiznat, že ten první proti Olomouci jsem nehrál. Ale teď bylo vidět, že jsme se hodně snažili, věděli jsme, že jde o hodně, dali jsme do toho všechno a vyšlo to.

Jak důležité jsou v tuto chvíli tři body?

Mají obrovskou cenu. Posouvají nás ještě blíž k postupu do extraligy.

Cítíte, že už jste hodně blízko ke svému cíli?

Trochu je to znát, ale nesmíme si to připouštět. Musíme dál získávat body a nepodcenit to. Nad dalšími zápasy nechceme nijak kalkulovat, chceme zkrátka vyhrát a být si jistí, že postoupíme.

Co říkáte na diváckou atmosféru ve ŠKOENERGO Aréně?

Byla to naprosto úžasná atmosféra. Musím přiznat, že jsem asi ještě nikdy nehrál před tolika lidmi. Bylo to moc příjemné a opravdu si vážím toho, že sem fanoušci přišli a moc jim za to děkuju.

Lukáš Pabiška

Lukáši, první dva góly Boleslavi byly dosti zajímavé. Ten váš, který padl jako druhý v pořadí, také. Jak se to celé seběhlo?

Byl to nastřelený puk na bránu, já jsem se ho snažil nějak zpacifikovat, což se mi povedlo. Proti mně jel Vejba (David Výborný, pozn. red.), tak jsem mu to nechal, říkal jsem si, že tam počkám, a on ho prohodil tam a ještě zpátky, vrátil mi to zpátky na tyč a gólman se přemístil na druhou stranu. V ten okamžik jsem si říkal, že to vytáhnu bekhendem a vyšlo to. (úsměv)

Lukáš Pabiška

Nabízí se tedy otázka, proč to proti Olomouci nyní šlo, když minule jste se se soupeřem tolik trápili?

To je těžký. Hráli jsme dobře to střední pásmo a to v takových zápasech rozhoduje. Vždy to bylo jen o gól. Řeknu to asi tak, když se soupeřovy útoky chytají hned na červené, tak tam nejsou nastřelené puky, tlak a nahrává to do karet spíše nám. My můžeme jet rychle do brejků, a to se nám dařilo.

Zkusme být i navzdory euforii trochu sebekritičtí. Měla podle vás Boleslav v zápase nějakou slabší chvilku?

Myslím, že nástup do druhé třetiny byl z naší strany trochu laxní, měli jsme tam přesilovku, nepodařilo se nám zavést puk, a z toho následně plynul i gól hostí. Možná paradoxně nás to nakoplo, řekli jsme si, že musíme zabrat a podařilo se nám navýšit na 3:1 a pak už to bylo trochu klidnější.

Každopádně tři body jsou doma a nejde tedy opomenout, že jste velmi blízko extralize. Pomýšleli jste na to už před zápasem?

To bych neřekl. Na každý zápas se připravujeme stejně důkladně a vždy chceme vyhrát. Na jednu stranu jsme chtěli Olomouci hodně vracet, protože nás doma připravila o body a chtěli jsme jim to vrátit i s úroky, což se, myslím, povedlo.

Mělo by stačit vyhrát v neděli a bude to extraliga. Jak těžké bude zvládnout možná poslední zápas?

My vůbec nekalkulujeme. Každý zápas, který teď přijde, musíme hrát opět z té super defenzivy, hlídat si střední pásmo. Já vím, že každý asi říkáme to stejné, ale je to pravda. Pokud budeme hrát stejně důrazně jako nyní, tak se nám to vrátí. Vůbec nemyslíme na to, že to někde ukončíme. V neděli je před námi další zápas, chceme ho vyhrát a nekoukáme se vůbec ještě dopředu, to je opravdu ještě strašně daleko.

Co říkáte na atmosféru, kterou vám tu vytvořili fanoušci?

Já myslím, že není nutné cokoli dodávat. Ty lidi jsou super, zase bylo přes 4000 lidí. Když se něco povede, tak skandují, fandí. Divákům nezbývá nic jiného než obrovsky poděkovat. V takové atmosféréře se hraje úplně jinak.

Děkujeme za rozhovor.