BK MLADÁ BOLESLAV

Příchod do Boleslavi? Jako přistoupit do rychlíku, míní Zdeněk Kubica

12. 12. 2013
Autor: Lukáš Chuchválek
M l. B o l. – V utkání s Jihlavou sice nezaznamenal gól, ovšem byl u několika pěkných příležitostí. Útočník Zdeněk Kubica (na snímku), jenž 29. listopadu přišel do Boleslavi z kádru středočeského rivala z Berouna, byl ovšem spokojený i s tím, že zápas rozhodli jeho spoluhráči. Zápas s Jihlavou vnímal jako duel s parametry play-off a těší se na budoucí podobné konfrontace, které by podle dosavadního vývoje neměly Bruslaře minout ani letos.

Těžké utkání s Jihlavou máte vítězně za sebou, navíc s nulou na kontě inkasovaných branek. Jak se vám hodnotí?

Byl to důležitý zápas a zvládli jsme ho, takže se mi hodnotí dobře. Ale mohli jsme hrát v pozdějších fázích lépe, tedy tak, jako v první třetině. Jihlavě jsme nechali trochu volného ledu. Mohlo to být zkrátka klidnější.

ZDENĚK KUBICA
Urostlý útočník byl v hledáčku boleslavských trenérů delší dobu, koncem listopadu ale přešli po povedeném berounském úvodu sezóny k činům.

Ve ŠKOENERGO Aréně jste neinkasovali již potřetí v řadě. Taková statistika se jen tak nevidí a musí vás těšit, že?

I to je důležité. Michal Valent nám suprově zachytal, stejně jako Roman Will v předešlých zápasech.

Vyznamenat se musel hlavně v závěru, kdy vás Dukla zamkla v pásmu a vypracovala si pár nebezpečných šancí, které mohly vývoj zápasu ještě ohrozit. Souhlasíte?

V tu chvíli nám trochu zatrnulo. Dukla dokázala, že je houževnatý tým. Její hráči dokážou ve třetině udržet puk a nenechají se zadarmo vytlačit. Však také jednou dali tyčku a podruhé to Michal Valent výborně chytnul. Těžko se nám bránilo, kontaktní branka mohla vše změnit.

Měl podle vás zápas, jenž nabídl více taktiku než hokejovou krásu, proti druhému celku tabulky parametry play-off?

Ano, určitě, ovšem důležité jsou tři body a to, že jsme vyhráli. Jak ta hra vypadala z tribuny není nejpodstatnější a nikdo se na to ptát nebude. Jihlava je opravdu těžký soupeř a pokud chceme myslet na postup do baráže a dál, musíme být zodpovědní a snažit se co nejlépe naplnit pokyny, které nám trenéři udělují. Dukla nám skrz toto měření sil dobře nastínila, jak by mohly vyřazovací boje vypadat. Osobně doufám, že právě tak, jako ve středu a že je i stejně zvládneme.

Za Bruslaře hrajete poměrně krátce, jak se váš příchod do Boleslavi z Berouna vlastně urodil?

Já to přesně také nevím, ale dostal jsem nabídku od Boleslavi, to se zkrátka neodmítá, v takovém mužstvu chce hrát každý. Jsem rád, že se to povedlo a můžu tu být.

Mladé Boleslavi i Berounu se mimořádně vydařil start do soutěže. Medvědům nyní trochu dochází dech, nehrálo i právě toto roli při vašem rozhodování?

V Berouně vyšel začátek nad očekávání, to nečekal vůbec nikdo. Pak přišel trochu útlum a dá se stručně říct, že jsem přišel z rozjetého vlaku do rozjetého rychlíku. Boleslav patří jednoznačně k lídrům 1. ligy.

V boleslavské kabině je několik známých vtipálků, povšiml si už některý vašeho shodného příjmení s polským pilotem Formule 1?

Ano, jistěže si toho všimli. Dělají si ze mě srandu a já jim na to vždycky odpovím, že je to můj nevlastní bratranec, oni pak trochu znejistí. (smích) Ale mám i jiné přezdívky, třeba Míša Valent mi říká Sebastian Vettel a tak podobně.

Děkujeme za rozhovor!