BK MLADÁ BOLESLAV

Hlavně to nezakřiknout! Chvilku se radovat, ale pak rychle zpátky na startovní čáru, nabádá Michal Valent

18. 1. 2012
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Při zápase a vlastně ani po něm ho nešlo přehlédnout. V průběhu utkání s Českými Budějovicemi tahal jeden úspěšný zákrok za druhým, po odchytaných 60 minutách a 28 úspěšných zákrocích pak doslova zářil štěstím a v tu chvíli jen s obtížemi krotil nadšení. Brankář Michal Valent (na snímku) sice vychytal nulu, mnohem větší radost mu ale udělaly tři body a další výhra. "Máme radost, ale je nutné se z toho "vytěšit" a zase trochu zchladnout," snažil se zůstat při zemi.

Michale, skvělé vítězství nad Českými Budějovicemi oslazené vaším čistým kontem, které vás bezpochyby hodně těší, že?

Samozřejmě, to potěší každého gólmana. Ale rozhodně to není to nejdůležitější. Nejdůležitější je, že jsme urvali tři body. Minule jsme vyhráli nad Karlovými Vary, ale teď se mohlo klidně ukázat, že to bylo k ničemu. My jsme to potřebovali potvrdit a to je to, z čeho mám momentálně asi vůbec největší radost. Zápas s Budějovicemi byl hodně důležitý a já jsem strašně rád, že jsme to zvládli. Ta nula, jak vy říkáte, to už je jenom bonus, ke kterému mi pomohli kluci, ale nic víc.

Nastupuje rozhodující část sezony a vy jste potřetí za sebou bodovali. To je hodně dobrý začátek…

Určitě! Ale musíme to brát takhle: jasně, teď máme radost, ale je nutné se z toho "vytěšit" a zase trochu zchladnout. Všechno to jde strašně rychle, už v pátek hrajeme ve Zlíně. Byla by škoda, kdybychom tu sérii teď měli utnout.

Vnímáte i vy osobně, že teď přišel váš čas? Očividně máte velkou důvěru trenéra, ale i spoluhráčů, kteří vás hlavně po utkání s Budějovicemi hodně chválili.

(přemýšlí) Těžko říct… Já jsem strašně rád, když dostanu šanci. Když můžu jít do brány, je to pro mě něco úžasného. Snažím se klukům pomoct, jak jen můžu. Ale nerad bych všechno soustředil nějak na sebe. Jsme tým a musíme si vzájemně pomáhat. Jsem trenérovi vděčný, že tu důvěru teď očividně opravdu mám, ale jak říkám, mnohem důležitější je hra týmu jako celku.

Vyhovuje vám i styl, který trenér Novák nasadil, a který je hodně o defensivě?

Já myslím, že ano. Kluci brání dobře, v posledních dvou zápasech jsme vlastně dostali jen dva góly. Je to obětavé, když už něco vyrazím, oni to zablokují, hodně padají do střel. Krom toho se to docela probralo i ve hře směrem dopředu, kluci se rozstříleli. Hrajeme teď skvěle. Je to jednoznačně to nejlepší, co letos předvádíme. Ale vážně to nechci zakřiknout. Chvilku z toho radost mít můžeme, ale pak rychle zpátky na startovní čáru.

Situace v tabulce se docela zajímavě dramatizuje. Nevím, jestli je ta otázka tak docela na místě, ale díváte se ještě na to desáté místo?

Je to klišé, ale nám v tomhle případě opravdu nezbývá nic jiného, než jít od zápasu k zápasu a body snad zas až tolik nepočítat. Na to dojde až na konci. Já zastávám názor, že stát se může naprosto cokoliv, ale prvotním cílem Mladé Boleslavi je vyhnout se baráži.

Děkujeme za rozhovor.

×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav