BK MLADÁ BOLESLAV

Poslouží Boleslavským vítězství nad Varami jako odrazový můstek? Vyzkouší to na Českých Budějovicích!

16. 1. 2012
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. - České Budějovice, se kterými boleslavští hokejisté hrají v úterý 17. ledna, jsou poněkud jiného ražení než nedělní Karlovy Vary. Přesto není nutné zaleknout se jejich postavení v tabulce. Čtvrtá příčka sice zní trochu nebezpečně, ale MOUNTFIELDU se v poslední době nedaří tolik, jak by leckdo čekal. Jeho zatím poslední prohra na ledě Kladna je toho jasným důkazem. Podaří se Středočechům přidat na jeho konto další? Zajímavou motivaci bude mít trenér Novák, jehož bratr obléká právě dres Českých Budějovic. Začínáme v 17:30!

Aktuality

Jihočeský celek udělal před začátkem sezony v kádru minimální počet změn a valnou část letošní sezony z toho očividně velmi dobře a ve velké míře těžil. Zhruba od prosince ale začaly výkony jinak vrcholek tabulky atakujícího celku tak trochu upadat. Z posledních deseti zápasů vyhrál MOUNTFIELD jen ve čtyřech případech a zelených výsledků v jejich rozpisu utkání indikující vítězství tak viditelně ubylo.

Asi nejdrtivější porážku poslední doby utrpěli Českobudějovičtí od Komety Brno (0:4) a určitě je nepotěšilo ani vítězství Kladna v minulém kole (3:1), které je o celých pět příček pod nimi a povážlivě balancuje na hranici účasti v předkole play-off.

Bodově nejúspěšnějším hráčem nejbližšího soupeře Mladé Boleslavi je Milan Gulaš (15+20). Přes desítku nastřílených gólů se dále přehoupli ještě další čtyři hráči. Oproti ostatním klubům MOUNTFIELD ve svých řadách nemá žádného vyloženě zlého muže. Nejtrestanější David Kuchejda (49 minut) je hluboko pod průměrem. Stálicí jihočeské branky je Jakub Kovář, jehož procentuální úspěšnost jej umístila na pozici šestého nejlepšího gólmana v lize.

Zápas bude mít nepochybně specifickou příchuť pro bratry Novákovi – Petra Nováka coby trenéra Mladé Boleslavi a Jana Nováka coby obránce Českých Budějovic. Zatím těžko odhadovat, kdo z nich má větší šanci na úspěch. Není pochyb o tom, že Bruslaři ještě mají o co bojovat a jejich nálada po minulém výkonu proti Karlovým Varům nepochybně stoupla. Oproti tomu MOUNTFIELD si bude chtít spravit chuť po porážce na Kladně a znovu začít výraznějším způsobem bodovat.

Vzájemné zápasy

Mladá Boleslav se s Českými Budějovicemi letos potkala už třikrát a pokaždé bylo o vítězi poměrně jasno. V rámci 14. kola padli Bruslaři na svém domácím ledě 2:5, přičemž za Boleslav se gólově prosadili Balaštík a Bahenský.

Neslavně dopadla i dohrávka prvního kola, která byla na programu jen o čtyři dny později. V odvetě na jihu Čech mířili přesně pouze Balaštík s Výborným a Středočeši prohráli tentokrát 2:4.

Také v zatím posledním vzájemném střetu se svěřenci trenéra Nováka prosadili pouze dvakrát. Do třetice prokázal přesnou mušku Balaštík, sekundoval mu tentokrát Tomas - 2:3.

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Valent – Hay, Čutta, Žabka, Drábek, Baldwin, Rýgl, Beňovič, Mozík – Tomas, Výborný, Nouza – Mikulík, Podkonický, Balaštík – Hrdel, Cetkovský, Bahenský – Stieler, Demel, Jiránek

HC MOUNTFIELD: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Sailer - R. Pšurný, Červený, Marek

Statistiky

ŠKO-ENERGO Aréna | 17.1.2011 17:30

BK Mladá Boleslav 40. kolo HC MOUNTFIELD
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
13. místo, 42 bodů umístění 4. místo, 68 bodů
86:124 skóre 107:93
4:1 (Karlovy Vary, Vítkovice, Zlín) nejvyšší výhra 5:0 (Slavia)
0:6 (Karlovy Vary) nejvyšší prohra 0:4 (Brno)
4 utkání bez vstřeleného gólu 3
2 utkání bez inkasovaných gólů 3
17,44 % využití přesilových her 14,94 %
30 góly v přesilových hrách 23
3 góly v oslabeních 3
Jaroslav Balaštík 22 bodů (13+9) nejproduktivnější hráč Milan Gulaš 35 bodů (15+20)
Jaroslav Balaštík 13 gólů nejlepší střelec Milan Gulaš 15 gólů
David Výborný 14 asistencí nejlepší nahrávač Milan Gulaš 20 asistencí
Zbyněk Hrdel +2 nejlepší hráč v +/- Aleš Kranjc +9
čtyři hráči -11 nejhorší hráč v +/- Petr Sailer
Miroslav Dvořák oba -6
Boris Žabka 76 minut nejtrestanější hráč David Kuchejda 49 minut
Jaroslav Hübl 91,21 %
Michal Valent 89,89 %
úspěšnost brankářů Jakub Kovář 92,49 %
Pavel Kantor 93,10 %
Jaroslav Hübl 2,75
Michal Valent 3,49
průměr inkasovaných gólů na zápas Jakub Kovář 2,38
Pavel Kantor 1,67
×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav