BK MLADA BOLESLAV
11. 11. 2015 | Jitka Čechová, Zdena Bobková, Jitka Čechová

Zápas s Berany rozhodly až nájezdy. Bruslaři opět neúspěšní

17., středa 11. 11. 2015
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Pětašedesát minut a ani jedna branka. Asi tak by se ve stručnosti dalo shrnout utkání, které se v podvečer svátku svatého Martina odehrálo v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně. Mladoboleslavští nedokázali navázat na přesvědčivé domácí výkony, a tak zápas se zlínskými Berany nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých si rozhodující trefu připsal Čachotský.
Ml. Boleslav: Řehoř – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Robar – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Klimenta – Musil, Hruška, Bárta
Zlín: Kašík – Urbanec, Marušák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Horák – Kubiš, Holík, Říčka – Havlík, Vlach, Veselý – Čachotský, Cibák, Sýkora – Ondráček, Maruna, Čech
Branky a nahrávky: rozh. náj. Čachotský. Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Zavřel, Kajínek. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3748. Střely na branku: 34:22. Zblokované střely: 9:14. Hity: 31:34. Vhazování: 22:40. Průběh utkání: 0:0 – 0:1.

Fotogalerie

Komentář

Dobrými domácími úvody proslulí Bruslaři svou tradiční aktivní hru prezentovali i v utkání se Zlínem. Kašík musel tak hned v prvních momentech zasahovat například proti úniku Klimenty s Hykou dva na jednoho nebo třeba nadvakrát hasit nepříjemnou dorážku a poté střelu Bárty. Berani ale zvládli úvodní nápor ustát a naopak sami několikrát poškádlit nováčka v brance Bruslařů Řehoře. Ten se tak třeba mohl jen ohlédnout za střelou od modré z hole Marušáka.

V polovině první periody šancí poněkud ubylo. Proto tak nazdvihla ze sedadel šance Pabišky s Jarůškem. Prvně jmenovaný dostal puk do útočného pásma, druhý pálil – těsně vedle tyčky. Na druhé straně se nejprve střelou a poté dorážkou prezentoval Čech. Řehoř v tento moment vytáhl zákrok betonem, za který sklidil uznalý potlesk. Přes veškeré (ne)šance ale nakonec první dějství skončilo bezbrankově.

První třetina začala z hokejového pohledu slibně, nejprve proti střele Čachotského vytáhl velmi dobrý zákrok Řehoř, aby vzápětí na druhé straně nechal Holub vyniknout Kašíka betonem. Šanci měl i Cibák, jenže než si ten pocit stačil užít, byl vypovězen na trestnou lavici. Přesilovka toho ale mnoho nepřinesla a stejně tak ani hra pět na pět. Nikterak slavně nedopadl ani další únik dva na jednoho, který zakončoval Žejdl – rovnou do Kašíka.

Trochu rozhýbat stojaté vody mohlo dvojí vyloučení – po jednom na obou stranách – ale spíš než gólovky sledovalo publikum icingy a nepřesné střely. Ty ostatně „zdobily“ obě mužstva a jen těžko tak odhadovat skutečnou práci brankářů. Veselého v úniku po pravém křídle zastavil Robar, na opačné straně kluziště zase hasil dorážku Říčky ve zlínské přesilovce Řehoř. Vzdor veškerým snahám skončila i druhá třetině bez gólového zásahu.

Hned v úvodu třetí části měl obrovskou šanci Jarůšek a vlastně i za ním sprintující Pabiška. Prvně zmíněný se rozhodl vzít to na sebe – a pohořel na Kašíkovi. Následujícího faulu zlínského Žižky mohl využít hned po vhazování Trončinský, branku ale netrefil. Podobně do ztracena vlastně vyzněla celá další přesilovka Bruslařů a žádná další změna ne a ne přijít.

Stejný obránce Mladé Boleslavi – Marek Trončinský – se blýskl i v momentě, kdy jako nůž máslem pronikal útočným pásmem, i tentokrát ale hráč v zelenobílém narazil na připraveného Kašíka. Ani pět minut před koncem se nic nezměnilo, hra byla pořád jaksi bezzubá a takříkajíc nikoho neohrožující. Před Řehořem se téměř přestalo hrát, ani to, co se odehrávalo před Kašíkem, ale nepůsobilo nikterak děsivě. Ačkoliv za zmínku stojí pokus Ovčačíka hned po vhazování, který ovšem minul. Stříteského o moment později zase vychytal Kašík.

Základní hrací doba za stavu 0:0 nerozhodla, a tak muselo přijít na řadu prodloužení. Hned v jeho úvodu prověřil Kašíkovu pozornost Pacovský, zlínský brankář ale bez větších obtíží schoval puk do výstroje. Z kruhu pálil taky Klimenta, rozezvučel ale jen mantinel za brankou. Veselý měl na opačné strašně hřiště těžké zakončení, neboť měl doslova na zádech obránce domácích.

Ani po 65 minutách branka nepadla a na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V nich se Bruslařům i nadále nedaří, za Zlín je rozhodl Tomáš Čachotský. Za Mladou Boleslav se sice trefil Jarůšek, leč nestačilo to.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Byl to takový velice jalový, urputný hokej. Soupeř ani moc hrát nechtěl, on si hrál tu svou hru a my jsme si s tím nevěděli rady. V utkání jsme se nedostali do vyložených šancí, soupeř nás vždy čekal v obranné třetině a čekal na chybičky a přesilové hry. A vyplatilo se mu to, protože jsme nebyli schopni dát gól. Nedá se než pogratulovat soupeři, že nám dokázal ukrást dva body.

Juraj Jurik, HC PSG Zlín: Podle mě to utkání bylo hodně nervózní, spíše bojovné než pohledné. Bylo to takové klasické utkání po reprezentační pauze, kdy mužstva začínají jakoby od nuly. Za ten průběh byla asi remíza spravedlivá. My jsme pak byli šťastnější v nájezdech. Za dva body z Boleslavi jsme určitě rádi.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.