BK MLADA BOLESLAV
22. 9. 2007 | Martin Gahler, Míša Sládková , Martin Gahler, Míša Sládková

Z Kadaně s plným počtem bodů!

5., sobota 22. 9. 2007
Kadaň - Ml. Boleslav KAD - MBL
K a d a ň - Čtyři vstřelené branky, žádný inkasovaný gól a především tři body by měly vnést do týmu Mladé Boleslavi potřebný klid. Po prohře na nájezdy v Havlíčkově Brodu a neúspěšném prodloužení v duelu s Chomutovem to odnesla Kadaň. Za výhrou 4:0 nastartoval svůj tým Marek Ivan, který se postaral o úvodní branku v sedmé minutě. Bezchybný byl Filip Šindelář, jenž vychytal první čisté konto v sezoně.
Kadaň: Stejskal - Poživil, Vaněček, Pospíšil, Hlubuček, Hlavatý, Kocek, Brňák, Postl, Polanský, Fink, Vrtek, Duba, Derfler, Pražák, Hlusička, Vevrka, Kajer, Jakub Bauer, Jan Bauer, Kýhos.
Ml. Boleslav: Šindelář - Richard Bauer, Drábek, Jindra, Kolafa, Macháček, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer, Rumpel, Ivan, Eiselt, Gulaš, Nouza, Gombár, Handlovský, Rod, Gajovský, Sedlák, Sýkora, Vlk.
Branky a nahrávky: 7. Ivan (Rumpel), 33. Rumpel (Eiselt, Ivan), 36. Gajovský (Handlovský), 56. Eiselt (Ivan) . Rozhodčí: Mlynář - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112.

Komentář

Mladá Boleslav nastoupila k tomuto utkání s jasným cílem, vyhrát. Začala aktivně již od prvních minut. Se svými záměry seznámila soupeře již v 7. minutě, kdy se do obranného pásma domácích dostal Rumpel. Jeho puk vyslaný směrem ke kadaňskému muži s maskou sice ještě mezi tyčemi neskončil, ale dorážka jeho kolegy Marka Ivana znamenala pro Mladoboleslavské důvod k radosti. Hosté se ujali vedení 1:0.

V sedmé minutě se efektním skluzem blýskl domácí gólman při pokusu Sedláka, tentokrát však Stejskalovy betony puk nepropustily. Ani v půlce úvodní dvacetiminutovky se černožlutým nedařilo obsadit obranné pásmo Mladé Boleslavi a vytvořit si výraznější šanci. Naopak Sedlák byl na druhé straně velmi při chuti. Po vhozené buly se dostal až téměř před branku. Pád nakonec jeho snažení zmařil. Puk i nadále zůstával v držení mladoboleslavských hráčů. Ve dvanácté minutě Stejskal v zápalu boje přišel o hůl, naštěstí pro domácí se nikdo z protihráčů do vyložené šance nedostal. V tento okamžik bylo k vidění i velmi netradiční vyloučení na straně domácích, za nedovolenou výstroj.

První kadaňská střela byla k vidění až čtyři minuty před první sirénou. Puk vylétl od modré čáry dobrým směrem. Ve svém putování ho však zastavily betony dobře připraveného gólmana. Krátce před závěrem první třetiny se o vyrovnání chtěl zasloužit Vrtek. Vybral si k tomu přesilovku domácích. Nejprve se pokusil sám vystřelit a posléze si před bránou počkal na přihrávku, kterou měl v plánu ránou z „první“ poslat nekompromisně mezi tyče. Vytoužená nahrávka však prošla těsně mimo napřaženou hokejku.

Druhé dějství začínalo z domácí strany rozhodně aktivněji. První útočný pokus přišel již ve 23. minutě, ale mladoboleslavský strážce svatyně puk ve svém náručí pevně sevřel a nehodlal nikomu vydat. Na druhé straně nepochodil ani Nouza, jehož střela našla cíl ještě menší než je brána, a to Stejskalovu lapačku. Pěknou šanci si vytvořil i Derfler, jemuž chybělo ke gólu skutečně málo. Puk mu nakonec z hokejky sjel těsně před zakončením.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou, což byla pro domácí fanoušky oproti úvodní třetině, kde se hrálo převážně před bránou Kadaňských, jistě vítaná změna. Přesně v polovině utkání hořelo před Stejskalem. Při jednom ze zákroků se puk zvídavě vydal za betony brankáře černožlutých, který ho ve svém putování zastavoval těšně před osudným posledním krokem.

Střílelo se sice na obě strany, projektily to však byly průměrné a pro oba gólmany neznamenaly větší potíže. Ve 33. minutě se asi každému domácímu fandovi tajil dech, když si puk našel skulinku mezi betony domácího brankáře a pomalu si to šinul brankovištěm. Naštěstí pro domácí dopadlo vše dobře. V další akci hostí už domácí takové štěstí neměli. Rumpel s Eiseltem předvedli fungující souhru. Prvně jmenovaný obdržený puk rychle vyslal směrem před bránu, kde již čekal připravený kolega. Stejskal již nemohl stihnout zareagovat - 0:2.

Jen o tři minuty později se opět radovalo mladoboleslavské mužstvo. Při hře 4 na 4 se domácím nepodařilo puk vyhodit ze svého pásma. Za jízdy si Gajovský s Handlovským rychle vyměnili puk a Nikola Gajovský hbitě zavěsil za bezmocného gólmana.

Počátek závěrečné dvacetiminutovky jakoby značil snahu Kadaňských vzdorovat průběhu utkání. Jenže hřebínek domácím velmi rychle srazil Eiselt, když se znenadání objevil před gólovou klecí a z bezprostřední blízkosti zakončoval. Trefil však jen hruď připraveného gólmana. Hra ani v této třetině nenabyla na atraktivitě a puk výhružně létal opět převážně před brankovištěm Severočechů.

Předzvěstí padnutí konečného gólu byla tyčka z 55. minuty, která jakoby odzvonila i posledním domácím nadějím. O minutu později se totiž po přihrávce Ivana trefil mezi betony Stejskala Eiselt - 0:4. Konec utkání provázela ještě malá rozmíška, ale nic dramatického se již nestalo. Mladá Boleslav si tak zaslouženě odváží tři body.

Ohlasy trenérů

Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Především jsme hráli výborně v obraně i středním pásmu. Kadaň jsme prakticky do ničeho nepustili a tím zaslouženě vyhráli. Měli jsme daleko více šancí, proto mohlo být skóre ještě vyšší, což se nepovedlo."

Miroslav Novák, trenér SK Kadaň: "Začátek zápasu nám vyšel, prvních 5 minut jsme hráli dobře, ale bohužel po obdržené brance jsme zbytek třetiny byli přešlí. Soupeř nás najednou přehrával, přestali jsme hrát. V 2. třetině, po poradě v kabině, jsme hru zlepšili. Asi 12 minut jsme hráli dobře, i když nebylo moc šancí. Pak přišlo smolné oslabení a od té doby byl zase soupeř lepší. Výsledek mě mrzí, ale dnes vyhrálo lepší mužstvo."

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).