BK MLADA BOLESLAV
7. 9. 2012 | Daniel Langer

Starší dorost vstoupil do nového ročníku fotbalovým výsledkem, nicméně vítězně

1., pátek 7. 9. 2012
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. - Starší dorost vstoupil do nové sezóny poněkud nejistě, jeho výkon se ale zlepšoval s každou odehranou minutou a zodpovědný výkon vykrystalizoval v úvodní vítězství. Branky nastříleli Brzák se Šírem, hosté pouze snižovali Valou. Závěr utkání nepřinesl ani očekáváný nápor hostí, o který se havlíčkobrodští dorostenci zásluhou častého vylučování přípravili. V pořádku by měl být i po nepříjemných chvilkách na ledě domácí forvard Vojtěch Němec.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner - Mašek, Nastoupil, Plíšek, Hercig, Nedbal, Tržický, Groer - Šír, Bašus, Černý, Krupička, Borovec, Ďurač, Jeftimov, Brzák, Marks, Němec, Sedmík, Durdil
Havl. Brod: Vaněček - Klofáč, Bancíř, Ficek, Mendl, Krajcigr, Vala D. - Ludvík Přibyl, Hlídek, Vala L., Polák, Semrád, Mozr, Málek, Mäki
Branky a nahrávky: 19. Brzák (Borovec, Nastoupil), 27. Šír (Durdil, Ďurač) - 28. Vala L. (Málek, Mäki). Rozhodčí: Pavlovič - Horinek, Charvát. Vyloučení: 4:5 navíc Vala D. (HBR) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku + trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51.

Komentář

Úvodní dějství utkání nabídlo opatrný hokej. Šancí bylo na obou stranách jako šafránu a oba celky byly poznamenané nerozehraností tolik typickou pro start nové sezóny. O něco aktivnější byli přeci jen Bruslaři, kteří si také připsali první větši brankovou příležitost. Měl ji na svědomí Bašus, jenž si ze strany připravil střelu a tvrdou ranou napálil pouze hostujícího brankáře, jenž reflexivně vyrazil ramenem. Zapsat své jméno na střeleckou listinu mohl na druhé straně Málek, to by si ale nesměl v samostatném úniku zapomenout puk pod bruslemi. Výsledná střela Ašenbrennera neznepokojila. A tak udeřili Mladoboleslavští brankovou trefou Stanislava Brzáka, který si narazil s Borovcem a jeho úloha již byla snadná, totiž uklidit kotouč do odkryté branky.

Do druhé třetina oba celky vstoupily o něco aktivněji a začalo přibývat šancí. V jedné z těch větších se objevil Vojtěch Němec, který sám uháněl na Vaněčka a byl nešetrně krosčekem sražen k zemi. Nicméně k nájezdu se postavil, vsadil na rychlé a razantní zakončení, branku ale s přispěním brankáře vůbec netrefil. O několik okamžiků později už domácí mohli slavit po zásahu Jakuba Šíra, jenž se prosadil s možná ještě tečovanou střelou z úhlu.

Dlouho se z dvoubrankového vedení Bruslaři radovat nemohli. Ke střele se dostal Lukáš Vala a na jeho ukázkovou ránu pod horní tyč Ašenbrenner nedosáhl. Znovu odskočit mohli domácí po šanci Krupičky, ten ale skákavý kotouč do branky usměrnit nedokázal. Vojtěch Němec si prohlédl situaci, po které následovalo trestné střílení, i z druhé strany, poté co fauloval Mäkiho. Finský útočník ale šikovnost svých starších krajanů tentokrát nepotvrdil. Neposedný kousek pryže nechal nejdříve za sebou a celý rozhozený už neuhlídal kotouč ani při závěrečné kličce.

Poslední dějství utkání se neslo v duchu dobývání boleslavské branky a brejkových situací na straně druhé. Ani jeden z celků už ale z několika nadějných šancí skóre změnit nedokázal. Kaňkou na utkání byly závěrečné sekundy, v nichž Vojtěch Němec inkasoval tvrdý úder do oblasti hlavy a skončil v péči lékařů. David Vala proti trestu protestoval natolik vehementně, že si vykoledoval ještě další trest a utkání pro něj předčasně skončilo. Nutno havlíčkobrodskému hokejistovi přičíst ke cti, že se o kolegův stav zajímal a stihl se mu ještě na ledě omluvit. Boleslavský útočník reagoval a měl by být v pořádku, ale raději byl odvezen na testy do místní nemocnice. Starší dorost Mladé Boleslavi tak vkročil do nového ročníku vítězně.

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav