BK MLADA BOLESLAV
31. 1. 2010 | Milan Ouředník, Michal Miškovský, Milan Ouředník

Starší dorost uspěl v Karlových Varech

38., neděle 31. 1. 2010
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y – Po dvou domácích výhrách o minulém víkendu vstoupili starší dorostenci BK Mladá Boleslav podobně i do toho aktuálního. Z Karlových Varů v pátek přivezli tři body za přesvědčivou výhru 4:1. Dvakrát se mezi střelce zapsal Jakub Frolík.
K. Vary: Honzík - Hluchý, Vilhelm, Urbančok, Novák, Matyáš, Gombár, Troška - Táborský, Csamango, Winkler, Švec, Kubáč, Svoboda, Tomeček, Formánek, Bečka, Beran
Ml. Boleslav: Sejpal - Budín, Příhoda, Chalupa, Kurka, Holada, Vrba, Mozík, Bičiště, Škorik, Marek, Podsedníček, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Šimek, Hyka
Branky a nahrávky: 15. Kubáč (Hluchý, Novák) - 24. Škop (Mozík), 24. Frolík (Hyka), 34. Frolík (Brandejský), 59. Hyka (Vrba). Rozhodčí: J.Valenta - O.Martinec, R.Sentenský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 45.

Komentář

Utkání zprvu nabízelo spíše obrannou hru z obou stran. Oba celky důsledně dbaly na defenzivní činnost a na útočné akce se dostávalo spíše sporadicky. Tato strategie překvapivě vydržela oběma celkům i v následném sledu dvou přesilových her pro domácí. Hosté v nich bezchybně bránili a domácím dělal problém i přechod přes střední pásmo. První vážnější akci si vytvořil celek domácí Energie. David Troška se ujal puku na modré a dělovkou prověřil Sejpala, ten puk vyrazil před sebe a i napodruhé Trošku vychytal skvělým zákrokem. Aktivita se domácím nakonec vyplatila. V 15. minutě využil přesilovou hru Ondřej Kubáč, když po rychlém zpracování překonal Sejpala mezi betony.

Druhá třetina již od svého počátku diktovala zcela jiné tempo než třetina první. Hosté se hned zkraje dostali do početní výhody a na rozdíl od domácích jim k využití stačila hned ta první. Ve 24. minutě se po střele Mozíka k puku dostal Luděk Škop a bez problémů zasunul puk do odkryté klece. Šok pro domácí nastal hned o 22 vteřin později, kdy se do úniku dostali opět hosté a Jakub Frolík chladnokrevně z první propálil domácího Honzíka a poslal hosty do vedení. Hostům to však stále nebylo dost, a když přečkali tlak domácích po dvou brankách, vrhli se do útoku znovu a opět z toho byla branka. Jakub Frolík poslal puk na Honzíka, který jej zpomalil, ale i tak se doklouzal za brankovou čáru.

Třetí třetina již ve svém počátku napověděla, jakým směrem a hlavně jakým stylem se bude odehrávat. Hrálo se spíše ve středním pásmu. Hosté srdnatě bránili a odráželi jakékoli útočné nájezdy na svoji klec. Domácí energetici to však někdy přehnali a v prvních deseti minutách se odporoučeli na trestnou lavici hned dvakrát. Do velkých šancí se oba celky dostaly až v samotném závěru základní hrací doby. Domácí si čtyři minuty před konec vzali oddechový čas a po jeho konci zůstala karlovarská klec opuštěná. Domácím nešlo upřít snahu, se kterou v posledních vteřinách útočili, ale po dvou skvělých zákrocích Sejpala bylo jasné, že to bude Boleslav, která si odveze body. Její výhru navíc ještě zpečetil Tomáš Hyka minutu před koncem nahozením přes celé kluziště, které skončilo v opuštěné brance.

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav