BK MLADA BOLESLAV
26. 11. 2011 | Jan Hrabal, Jitka Čechová, Jan Hrabal

Starší dorost ukořistil tři důležité body na ledě Pardubic

23., sobota 26. 11. 2011
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e - V tabulce poslední mladoboleslavský starší dorost se v městě perníku prezentoval aktivním dojmem, za což si vysloužil tříbodový zisk. Ačkoliv šli nejprve ve 14. minutě do vedení domácí, Středočechům se podařilo o svém vítězství rozhodnout ještě předtím, než odbila polovina utkání. Dvě ze tří branek Bruslařů vsítil Ladislav Marek. Ke svému dalšímu zápasu nastoupí Boleslav už v pondělí 28. listopadu, kdy na svém ledě přívítá tým Písku.
Pardubice: M. Veselý – Divecký, Faltýnek, Fridrich, Kalous, Petira, Procházka – Bureš, Havel, Panna, Polák, Řezníček, Schneider, J. Veselý, Žemlička, Žilák.
Ml. Boleslav: Bača – Chmelař, Kurka, Michalica, Nastoupil – Bašus, Birnbaum, Boček, Borovec, Brzák, Kellerstein, Marek, Podsedníček, Pokorný, Semirád, Šír.
Branky a nahrávky: 14. Panna (Žilák) – 17. Marek, 25. Kurka (Pokorný, Podsedníček), 28. Marek (Podsedníček, Kurka). Rozhodčí: Kareš – Holeček, Plch. Vyloučení: 6:3, navíc Kurka (Mladá Boleslav) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Komentář

Poslední Mladá Boleslav hrála v Pardubicích aktivně a hned v 5. minutě si vypracovala první nebezpečnou příležitost. Ladislav Marek doslova vletěl do pardubické obrany, dostal se sám před brankáře Veselého, ale netrefil se přesně.

Ve 14. minutě se poprvé výrazněji ozval domácí celek. Patrik Žilák našel zpoza brány Ondřeje Pannu a ten uvolněný neměl výraznější problémy se zakončením – 1:0.

Mladoboleslavská odpověď přišla záhy po dvou minutách. Vladimír Birnbaum vyslal do akce Ladislava Marka a ten svůj únik zakončil gólově – 1:1. Východočeši se snažili v závěru první části strhnout vedení na svou stranu, v posledních dvou minutách svého soupeře zamkli, ale z kroužení okolo gólmana Bači nic nevytěžili.

Nástup do prostřední třetiny přinesl přesilovku Mladé Boleslavi, za podražení šel pykat Michal Petira. Ten však vydržel mezi trestoměřiči pouze pouze sedmdesát sekund. Zmatku před pardubickou obranu využil Jiří Kurka a od modré čáry prostřelil všechny včetně brankáře Veselého – 1:2.

Třetí branku přidali hosté ve vlastním oslabení. Právě tahle situace domácí mladíky pořádně srazila. Místo vyrovnání přišla studená sprcha a zřejmě rozhodující moment ve prospěch Středočechů. Patrik Podsedníček vybojoval v rohu puk, poslal jej Ladislavu Markovi, ten si najel do zakončení a nemýlil se – 1:3.

Starší dorostenci Pardubic se z tohoto stavu nevzpamatovali, ve 45. minutě mohli inkasovat čtvrtou branku, to se před kasou dostal Vladimír Birnbaum, neuspěl však. V samotném závěru to Východočeši zkoušeli bez brankáře, ale hosté si cennou výhru nenechali vzít.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav