BK MLADA BOLESLAV
11. 3. 2014 | Vojtěch Balon

Skvělý obrat! Bruslaři pro sebe urvali i druhý zápas série

SF2, úterý 11. 3. 2014
Ml. Boleslav - Třebíč MBL - TRE
M l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili i ve druhém dějství semifinálové ságy s Třebíčí, ani tentokrát se vítězství nerodilo vůbec lehce. Horáci si během osmi minut první třetiny vypracovali dvougólový náskok, avšak Bruslaři ho brankami Ovčačíka a Vrbaty stihli stáhnout ještě do první sirény. Ve druhé periodě padla jediná trefa, jež se nakonec ukázala býti tou rozhodující. Jejím šťastným střelcem byl po dlouhých debatách označen Tomáš Nouza. V závěrečné dvacetiminutovce si Bruslaři už spíše hlídali těsný náskok, ale stihli si vytvořit i několik nebezpečných šancí, bezzubou Třebíč ale držel ve hře o zvrat utkání výtečný Martin Falter, avšak Milan Mikulík ukončil naděje hostí trefou do prázdné branky.
Ml. Boleslav: Will – Protivný, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Lenc – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Marek
Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Dietz, Šaur, Peroutka, Přibyl, Šidák – Dolníček, Dočekal, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Juráň, Trojan, Čech
Branky a nahrávky: 10. Ovčačík (Mikulík, Nouza), 16. Vrbata (Jarůšek, Jindra), 29. Nouza (Klimenta, Mikulík), 60. Mikulík (Nouza) – 3. Nahodil (Malena), 8. Kaut (Laš, Malena). Rozhodčí: Mrkva, Přibyl – Klein, Reich. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2330. Střely na branku: 43:17.

Fotogalerie

Komentář

Druhý zápas semifinálové série se začal vyvíjet způsobem krajně nečekaným – Třebíč udeřila už ve třetí minutě a v osmé minutě už to bylo 0:2 z pohledu domácího týmu. O vstřelení první branky se zasloužil Lukáš Nahodil, který využil nedostatku v komunikaci boleslavské obrany a přesně trefil mezeru mezi přední tyčí a brankářem Willem. Druhého gólu hosté docílili v čase 7:53, kdy na konci pohledné akce Horáků stál Tomáš Kaut, jemuž stačilo jen trefit odkrytou část Willovy svatyně.

Boleslavští nezaháleli a stav ještě do první sirény vyrovnali. Minutu a 15 sekund po Kautově gólu ujel hostující obraně Mikulík, jenž nabil volnému Ctiradu Ovčačíkovi, který nezazmatkoval a škvíru mezi Falterovými betony trefil přesně. Hosté během úvodní periody hráli dvakrát v šesti, což je v konečném zúčtování mohlo hodně mrzet. Z přesilovky sice gól nedali, ale i po návratu Peroutky na led se Bruslaři dlouho drželi v útočném pásmu. Jarůšek prokličkoval po pravé straně hřiště, natlačil se do brankoviště, na jehož druhém konci stál David Vrbata, který už měl snadnou práci – 2:2.

Prostřední dvacetiminutovka začala v mnohem umírněnějším tempu, než ta první. Bruslaři do ní ale vstoupili mnohem aktivněji a svého soka rychlostně převyšovali, z čehož pramenily mnohačetné fauly hostí a logicky také velké penzum udělených trestů. Ačkoliv si vytvořili velké množství šancí ve všech nabídnutých přesilovkách, dokázali boleslavští hokejisté využít jen jednu, a to dokonce dvojnásobnou. Přesnou střelou z kruhu strhnul vedení na boleslavskou stranu Tomáš Klimenta. Další početní nevýhody třebíčská obrana v čele se skvěle chytajícím Falterem přestála bez další pohromy.

I zbytek druhé periody se nesl v duchu boleslavského útočení a třebíčské hluboké defenzívy, která v člověku evokovala pocit, že sledujete utkání Interu Milán ze sezóny 2009/2010 – roku, kdy italský velkoklub betonářským způsobem ovládl všechny možné soutěže včetně Ligy Mistrů. Neproměněny zůstaly gólové šance Vrbaty, Výborného, Klimenty i Tomana, a tak se šlo do šaten za stavu 3:2 pro domácí.

Start třetí třetiny nebyl nepodobný startu té druhé, jen s tím rozdílem, že o nějakou aktivitu směrem dopředu se snažila i Třebíč. Slavia měla k dispozici pár přesilovek, které nevyužila, a mohla být dokonce ráda, že v nich sama neinkasovala. Proti přečíslení Klimenty s Brošem ale pohotově zasáhl Falter. Další šanci – už v rovnovážném počtu hráčů – měl Látal, ale dobře chytající třebíčský gólman byl opět proti.

Hosté se dostali do závěrečného tlaku velmi lacino – Ovčačík vyhodil kotouč na tribunu a šel si odpočinout za katr. Hosté ale nic nevymysleli ani při hře bez brankáře, naopak inkasovali do prázdné branky – tento gól vstřelil Milan Mikulík. Mladá Boleslav tak pojede do Třebíče s dvouzápasovým náskokem a nadějí na Vysočině sérii ukončit.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Měli jsme tragický začátek, ale naštěstí nás probudil a my jsme vyrovnali. Tohle by se nám ale nemělo stávat, mohlo by se nám to ošklivě vymstít. Ač je to nakonec vítězství, myslím, že tímhle je docela poskvrněné. Na jednu stranu to asi lze brát optimisticky, že jsme se z takové situace dokázali dostat, ale jak říkám – při vší úctě k Třebíči a její síle – měli by přijít soupeři, kteří budou ještě kvalitnější, a s těmi by se nám to opravdu nemuselo vyplatit. Takže jak říkám, ten úvod je rozhodně černá kaňka. Ve druhé a třetí třetině už to bylo dobré, byli jsme rychlejší, aktivnější, dominovali jsme. Nepodařilo se nám ale výrazněji odskočit, takže to pro diváky určitě bylo napínavé až do konce.

Kamil Pokorný, SK Horácká Slavia Třebíč: Jsem hrozně hrdý na mužstvo za to, jakým způsobem se v Boleslavi prezentovalo. Za to všechno, co jsme tady odlehali a odbránili. Předvedli jsme neskutečnou obětavost. Věřil jsem, že když jsme přestáli prakticky všechna ta oslabení, že se to otočí směrem k nám, ale bohužel. V závěru nám domácí vyhozením kotouče nabídli solidní šanci, ale ani v šesti proti čtyřem jsme nedokázali vyrovnat. Ale klukům prostě nemám co vytknout. Proti nám stojí velká síla se vším všudy a my bojujeme na doraz. Zatím jsou výsledky toho boje pořád stejné, ale jak říkám, musím kluky jedině pochválit.

Související články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Meteor Třemošná