BK MLADA BOLESLAV
21. 3. 2010 | Jitka Čechová

Rozřešení se zatím nekoná, Boleslavští ve Varech vyhráli na nájezdy

UDR, neděle 21. 3. 2010
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y – Polovina bojů o udržení je za námi a Bruslařský klub v rámci právě šestého kola zajížděl na led Karlových Varů. Důležitý zápas s nádechem jakéhosi rozhodnutí, kterýže tým z konce tabulky se v problémech koupe víc než ten druhý, byl velice vyrovnaný. Po dvou brankách na obou stranách padlo pouze v prostřední třetině a "boj o poslední místo" tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých zvítězil Bruslařský klub. S karlovarskou Energií teď tak má shodný počet bodů.
K. Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Čutta, Dobroň, Loginov, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Hluchý
Ml. Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Duben, Lehikoinen, Kasík – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Macho, Bahenský – Handlovský, Gajovský, Vrbata
Branky a nahrávky: 23. Pech (Melenovský), 31. Čutta (Melenovský) – 26. Handlovský (Sýkora), 29. Pabiška (Král, Lehikoinen), Sýkora – rozhodující sam. nájezd. Rozhodčí: Homola, Jebavý – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:10, Schwarz (MBL) 10 min. OT, Macho a Frolo (oba MBL) 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2449.

Fotogalerie

Komentář

Z první třetiny vytěžili více šancí domácí Energetici, o nějaké drtivé převaze či snad dokonce pohledných akcích ale nemůže být ani řeč. Melenovský se sice hbitě protáhl kolem branky, na Schwarze ale nevyzrál stejně jako o chvilku později Pech. Mladobolelavští si na první střelu museli počkat až na začátek třetí minuty, kdy se Nouza obtočil kolem domácího beka a vypálil – rovnou do Mensatora. Marně se snažil i Bahenský, který vyhrál souboj u mantinelu. Gólman domácích jeho střelu vyrazil ramenem.

Následovala série vyloučení. Jako první dostala výhodu jednoho hráče v poli navíc Boleslav. Povětšinu doby sice strávila v útočném pásmu, ale přimáčknutá na mantinelu. Karlovy Vary o něco později v podobné situaci zahrozily výrazněji, do střely Hřebejka vložil Schwarz v poslední chvíli hokejku. Jenže pak už se domácím vůbec nedařilo uchytit v pásmu. Skóre se neměnilo ani ke konci třetiny, kdy padly další tresty. Bahenský si na Mensatora nepřišel ani dvojitým pokusem a Melenovský zase nedokázal přehodit Schwarzův beton.

Druhá dvacetiminutovka přinesla konečně branky. Už po dvou minutách hry se ve vlastním oslabení prosadil Lukáš Pech, který jel společně s Melenovským proti samotnému Jindrovi. Střelu Melenovského ještě Schwarz vykopl betonem, proti dorážce Pecha už však zůstal bezmocný. Gól domácí nakopl a pomohlo i další vyloučení Sýkory. Jenže Energie svůj tlak nezužitkovala, načež stačil jediný přechod hostí, střela Lukáše Handlovského z mezikruží a bylo vyrovnáno. Středočeši se navíc své následné psychické převahy chopili lépe a skóre otáčel Lukáš Pabiška po přihrávce Krále zpoza branky.

Jenže Bruslařský klub si nepřestával život komplikovat častým vylučováním, na což také ve 31. minutě "dojel". Jakub Čutta střelou od modré vyrovnával stav. Středočeši mohli následně znovu odskočit, Žabka podnikl výlet celým útočným pásmem, načež na konci té dlouhé cesty narazil na u tyčky připraveného Mensatora. V závěru dějství padly další tresty, skóre ale už nezměnili ani Kasík pálící od modré nebo třeba tečující Skladaný.

Vary dohrávaly v úvodu třetí třetiny přesilovku, výhody na začátku rozhodující fáze hry ale nedokázaly využít. Po vypršení trestu Nouzy se hned dopředu po pravém křídle natlačil Sýkora, narazil ale na Mensatorovy betony. To před Schwarzem se strhla mnohem větší mela, gólman Boleslavi byl totiž doslova zatlačen i s pukem do branky. Ale jednak až po přerušení hry a jednak s očividným postavením karlovarského hráče v brankovišti. V čase 45:18 se Král dostal za domácí obranu a byl zahákován, načež sudí nařídil trestné střílení. Vrbata coby exekutor ovšem neuspěl.

Středočeši byli i nadále aktivnější, Pabiška si obhodil puk kolem střídajícího Kumstáta a poslal dlouhý pas na Krále, načež betonem zasahoval Mensator. Pak téměř z ničeho tak trochu nečekaně udeřili domácí a své umění zase musel předvést Schwarz. Víceméně se hrálo spíš u Mensatora, čas strávený v útočném pásmu podél mantinelů ale Boleslavským mnoho nepřinášel. Neúspěšný byl i na druhé straně Skladaný, který sice poslal šikovnou přihrávku před brankoviště, jeho spoluhráči však zůstala netknuta. Stav po základní hrací době zůstal nerozhodný.

Na začátku prodloužení dostal obraz hry poněkud jiný nádech a podstatněji zahrozili Karlovarští. Čuttovu střelu musel Schwarz řešit z rozkleku. V polovině nastaveného času fauloval u mantinelu Macho. Za svůj zákrok proti Hřebejkovi dostal pětiminutový trest a ještě navíc předčasně odešel do sprch, takže údělem Boleslavských teď bylo "překlepat to" až do samostatných nájezdů. Což se nakonec podařilo – i s dalším předčasným odchodem do šatny, tentokrát Frola.

V samostatných nájezdech se za domácí Vary netrefil nikdo, za Boleslav Tomáš Sýkora a Tomáš Nouza.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
Mountfield HK