9. 9. 2020 Jitka Čechová, Adéla Kvapilová, foto: Matyáš Rjabi

Přípravné utkání v Litvínově Středočeši prohráli 1:3

přát. 1, středa 9. 9. 2020
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Hokejisté Mladé Boleslavi sehráli ve středu 9. září další přípravné utkání na extraligovou sezonu 2020/2021. Na led Litvínova vyrazili takřka v plné sestavě, jedinou branku večera si ale z jejich strany připsal útočník David Šťastný. Oproti tomu domácí VERVA se trefila hned třikrát.
Litvínov: Godla – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich, Kolář – Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Myšák, Hanzl, Petružálek – Zygmunt, Gerhát, Látal
Ml. Boleslav: Krošelj — Ševc, Hrbas, Filmann, Bernad, Pláněk, Dlapa, Šidlík – Šťastný, R. Zohorna, Cienciala – Kousal, Najman, Strnad – Jääskeläinen, Zbořil (A), Alderson – Stránský, Bičevskis, Lunter
Branky a nahrávky: 23. Zdráhal (Látal), 27. Jarůšek (Mahbod, Kolář), 45. Hübl (Lukeš) – 24. Šťastný (Zbořil). Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek – Dědek, Hnát. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 321. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Komentář

Úvod duelu začali lépe domácí, kteří se až do trestu Balinskise drželi před boleslavským Krošeljem. Přesilová hra Bruslařů ale k otevření skóre nevedla. V 9. minutě se k brance mohli přiblížit i chemici, když za hákování za katr usedl Pláněk. Během první části se síly na ledě srovnaly, avšak oba gólmani si počínali famózně a za svá záda nic nepustili. Bezbrankový stav se tak přesunul do druhé třetiny.

Na počátku prostřední části Severočeši na led vlítli a svými střelami několikrát otestovali boleslavského gólmana. Ten odolával až do 23. minuty, kdy se po špatné rozehrávce za jeho svatyní ujal puku Patrik Zdráhal a dopravil ho do odkryté klece. Bruslaři ale na první branku zápasu našli rychlou odpověď. Na časomíře svítil čas 23:13, když přihrávka Adama Zbořila zamířila na Davida Šťastného, který z mezikruží překonal litvínovského Godlu. Vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel. O necelé tři minuty později se při hře čtyři na čtyři střelou pod víko vytáhl Richard Jarůšek, čímž vrátil Vervě vedení.

Hubený náskok domácích se přenesl i do poslední periody, která se od počátku vyznačovala vysokým tempem. Radim Zohorna individuální akcí mohl stav srovnat, avšak při zakončení minul. Na druhé straně už šance Vervy vyústila v gól. František Lukeš poslal kotouč přesně na hokejku číhajícího Viktora Hübla, který z prostoru mezi kruhy prostřelil boleslavského maskovaného muže. V průběhu závěrečného dějství už žádná branka nepadla, a tak se mohli Litvínovští radovat z výhry 3:1.